Urządzamy małą łazienkę – jakie płytki wybrać?

0
1065
Urządzamy małą łazienkę

Mała łazienka to spore wyzwanie aranżacyjne. Kluczowy jest wybór płytek – szczególnie ściennych. Odpowiednio dobrane optycznie powiększą przestrzeń łazienkową. Na jakie kafelki postawić?

Jakie płytki do niewielkiej łazienki?

Urządzenie małej łazienki w atrakcyjny sposób jest trudniejsze niż aranżacja dużej przestrzeni. Nikt jednak nie powiedział, że nie jest to możliwe. Aby stworzyć funkcjonalne, ergonomiczne i jednocześnie przytulne i nowoczesne pomieszczenie, należy zastosować się do kilku wskazówek i trików.

W niewielkiej łazience świetnie sprawdzą się jasne płytki (np. białe lub kremowe) o błyszczącym wykończeniu. Takie kafelki będą doskonale odbijać światło, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Najlepszym wyborem są gładkie modele. Mocno zdobione płytki mogą przytłaczać przestrzeń. Jednak nie warto całkowicie rezygnować z ozdobnych kafelków. Umiejętnie dobrane mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Klucz to nie przesadzać. Minimalizm wskazany! Dobrym trikiem na wydłużenie i poszerzenie łazienki jest poziome ułożenie prostokątnych płytek.

Przy dużych płytkach można całkowicie zrezygnować z fug. Przy małych kafelkach warto postawić na fugi zbliżone kolorem do odcienia glazury. 

W małej łazience nie sprawdzą się płytki ciemne, o wyrazistych kolorach oraz matowe. Niezbyt korzystnym rozwiązaniem są również szerokie fugi i mocno zdobione elementy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek?

Płytki łazienkowe muszą być wytrzymałe. Warto postawić na produkt o wysokiej jakości, który będzie wyróżniał się najwyższą odpornością na uszkodzenia, zarysowania oraz na szkodliwe działanie środków chemicznych. Ważna jest również twardość płytek oraz – w przypadku modeli podłogowych – antypoślizgowość. Kafelki wykonane z dbałością o detale zachowają swój doskonały stan przez długie lata. 

Czy mała łazienka może być funkcjonalna?

Oczywiście! Producenci powoli odchodzą od szafek o standardowych wymiarach, proponując klientom modele idealnie przystosowane do niewielkich pomieszczeń. Przykładem są na przykład meble kolumnowe – czyli wysokie, wąskie szafki z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Podobnie jest z armaturą. Producenci oferują umywalki, toalety czy brodziki specjalnie przystosowane do małych pomieszczeń. 

Szeroki wybór elementów wyposażenia do łazienki można znaleźć na stronie jeta.pl. Na szczególną uwagę zasługują płytki łazienkowe. Firma proponuje kafelki podłogowe oraz ścienne wykonane z najwyższą dbałością o detale. W asortymencie dostępne są produkty o różnych wzorach, kolorach i formach. 

Łazienki o wielkości 4, 5 czy 6 metrów kwadratowych wcale nie muszą być brzydkie, nieestetyczne i klaustrofobiczne. Dobrze dobrane rozwiązania aranżacyjne pozwolą stworzyć przytulną, ergonomiczną i atrakcyjną przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here