Wytrzymałe, estetyczne i uniwesalne: dekory z betonu do Twojego domu!

0
260
Wytrzymałe, estetyczne i uniwesalne: dekory z betonu do Twojego domu

Jak zadbać o wnętrze swojego domu, by robiło wrażenie swoją efektownością, a jednocześnie było w pełni funkcjonalne? Zabytkowe meble? Drogie podłogi? A może marmurowe blaty? Nie musisz szukać kosztownych ozdób: równie dobry efekt uzyskasz, stosując dekory z betonu architektonicznego. Dlaczego warto na nie postawić?

Zalety ozdobnych elewacji z betonu

Elewacje ozdobne zyskują coraz bardziej na popularności. Właściciele nowych domów doceniają wiele zalet tego typu rozwiązania:

  • Beton architektoniczny jest bardzo trwały i wytrzymały, dzięki czemu ozdoby na ścianach prezentują się doskonale przez wiele dziesięcioleci.
  • Zróżnicowana forma dekorów powoduje, że każdy znajdzie coś pasującego do swojego stylu. Obok dostojnych lameli spotkać można również nowoczesne płytki ścienne czy industrialne imitacje cegły łupanej.
  • Wykonane z powszechnie wykorzystywanego materiału elewacje z betonu architektonicznego nie są tak kosztowne, jak zabytkowe meble lub inne drogie dodatki.
  • Elewacja taka może być stosowana równie dobrze na ścianach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, wszędzie prezentując się równie doskonale.
  • Duża odporność na warunki atmosferyczne, wodę czy parę wodną sprawiają, że dekoracje łatwo się czyści i nie wymagają one dodatkowej konserwacji.

Uniwersalne rozwiązanie, które zawsze robi ogromne wrażenie, a jednocześnie pasuje do każdego stylu wystroju wnętrz. Jednocześnie dekory betonowe są łatwo dostępne, a nawet można je wykonywać zgodnie z własnymi wytycznymi. To właśnie z tych powodów wiele osób decyduje się na umieszczenie tego typu rozwiązań w swoim domu.

Szeroka oferta płytek dekoracyjnych

Szczególnym przypadkiem dekorów są płytki oraz płyty elewacyjne. Mogą one imitować niemal dowolny kształt. Popularne są ozdoby w kształcie cegieł, które pasują przede wszystkim do surowych przestrzeni i minimalistycznego stylu. W sklepie JADAR spotkać można też płytki dekoracyjne w kształcie donutów – okrągłych pączków z dziurkami w środku. Są one ciekawym i intrygującym elementem ozdobnym. Płyty żebrowane lub w kształcie harmonijki można stosować z kolei na głównych ścianach w salonie czy dużym pokoju.

Z kolei mniejsze dekory, przypominające molekuły lub typu Portlans (w wersji wypukłej lub wklęsłej), mogą być dobrym dodatkiem do łazienki lub na korytarzu. Natomiast lamela betonowa efektownie wypełni pusty narożnik pomieszczenia. Może stanowić też wizualne wsparcie schodów lub przejścia pomiędzy korytarzem a pokojem. Gdzie jeszcze można wykorzystać wyjątkowe dekoracje z betonu architektonicznego? To zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here