Jaką armaturę wybrać do łazienki?

0
1175
Zestaw podtynkowy prysznicowy

Armatura podtynkowa doskonale sprawdza się w aranżacjach łazienek. Estetyczny wygląd, ciekawe kształty i łatwy montaż to atuty przemawiające za takim rozwiązaniem. Ograniczona ilość elementów w zestawie podtynkowym prysznicowym, które zamontowane zostają na powierzchni glazury to przede wszystkim praktyczny zakup wyposażenia do łazienki.

Zestaw podtynkowy prysznicowy czarny

Kolor armatury można harmonijnie dobrać do przygotowanej aranżacji glazury ściennej. Tradycyjne wykończenie w kolorze chrom współgra z każdym stylem wybranym do łazienki. Dla klientów wybierających nowoczesne rozwiązania, marka Corsan przygotowała zestawy podtynkowe prysznicowe w kolorze czarnym. Doskonale uzupełniają aranżacje w stylu industrialnym. W projektach nie brakuje odważniejszych połączeń i zestawy podtynkowe prysznicowe czarne komponowane są z płytką drewnopodobną lub imitującą marmuru.

Istniejąca konfiguracja pomoże wybrać rodzaj baterii; termostatyczną lub mieszającą. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się dla osób starszych, ponieważ posiada zabezpieczenie przed wysoką temperaturą.

Zestaw podtynkowy prysznicowy montaż

Wybór armatury podtynkowej wiąże się z obawami klientów o trudny montaż. Nic bardziej mylnego. Zestaw podtynkowy prysznicowy posiada tak zwany box, który jest głównym elementem zestawu. Prawidłowe doprowadzenie wody i fachowy montaż pozostałych elementów zapewni bezproblemowe funkcjonowanie zestawu. Elementy takie jak słuchawką, wąż prysznicowy czy talerz deszczownicy posiadają standardowe końcówki, które pozwolą na wymianę na nowy element.

Talerz deszczownicy oraz słuchawka posiadają wypustki, których zadaniem jest pozbawienie osadów z wody zatrzymujących się w elemencie. Systematyczna pielęgnacja armatury jest szansą na długoletnie korzystanie z produktu. Przy wyborze środków warto zwrócić uwagę, aby ich przeznaczeniem było utrzymanie czystości armatury. Produkty agresywne, rysujące mogą zniszczyć powierzchnię chromowaną czy czarną.

Wzornictwo armatury podtynkowej

Geometrię w aranżacji łazienek znajdziemy nie tylko w postaci wzorów na glazurze. Kształty masywniejsze kwadratowe, prostokątne zagościły do wyrobów z ceramiki i do armatury. W ciekawy sposób projektanci zestawiają umywalki owalne z armaturą kwadratową. Podobnie jest ze strefą prysznica. Kwadratowa kabina może zostać uzupełniona armaturą podtynkową prysznicową w kształcie owalnym. Dla zwolenników cięższej formy firma Corsan oferuje zestawy podtynkowe kwadratowe. Poszczególne elementy zestawu wiążą się ze sobą swoim kształtem i tworzą spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here