Płyta gazowa do Twojej kuchni – czym kierować się podczas zakupu?

0
168
Płyta gazowa

Płyta gazowa to wciąż popularne rozwiązanie, które spotkać możemy w niejednym domu. Oto urządzenie, które jest niezwykle proste w obsłudze, a które sprawdzi się doskonale w momencie, kiedy nie możemy skorzystać z wariantu indukcyjnego. Czy wiesz jednak, na co zwrócić uwagę, jeżeli przymierzasz się do zakupu płyty grzewczej? Poznaj rozwiązania, które mogą sprawdzić się również w Twojej kuchni!

Płyta gazowa – jaką wybrać?

Płyty gazowe nie bez powodu znaleźć można w niejednym domu. Jeżeli mam dostęp do gazu, to rozwiązanie wydaje się najlepszym pomysłem. Do wyboru mamy przeróżne warianty urządzeń z tej kategorii, dlatego to od nas zależy, na które funkcje i technologie chcemy postawić. Warto również wskazać, że płyty gazowe mogą mieć różne wymiary, dlatego z łatwością wybierzemy rozmiar odpowiedni dla dostępnej w kuchni przestrzeni.

Przed zakupem należy zastanowić się nad tym, ile palników będzie nam potrzebnych podczas codziennego użytkowania. Trzy, cztery, a może więcej? Jeżeli lubisz gotować, zapewne postawisz na nieco większy model płyty gazowej, dzięki czemu w pełni wykorzystasz jej potencjał. Do niewielkich przestrzeni lepiej sprawdzają się natomiast mniejsze modele, które nie zabierają zbyt dużo wolnego miejsca, a to możesz przeznaczyć na przykład na blat roboczy.

Kiedy sprawdzi się najlepiej płyta gazowa do zabudowy?

Płyta gazowa może występować również w wariancie odpowiednim do zabudowy. Jest to doskonały pomysł, jeżeli nam na stworzeniu spójnego wizualnie wnętrza, gdzie każdy element jest idealnie dopasowany. Również i w tym przypadku warto zwrócić uwagę na parametry samego sprzętu. Ważne są jego funkcje i zastosowane technologie. Szczególnie istotna jest natomiast liczba palników.

Płyta gazowa Samsung – czym może Cię zaskoczyć?

Wśród płyt gazowych dostępne są między innymi urządzenia oferowane przez markę Samsung. W asortymencie dostępne są przeróżne rozmiary płyt, dzięki czemu możemy wybrać taki wariant, który spradzi się najlepiej w jego kuchni.

Z ciekawych rozwiązań należy wspomnieć między innymi o modelu z pięcioma palnikami o imponującej moc 11,8 kW. Dzięki temu nie tylko szybciej ugotujesz wodę, ale także w krótszym czasie usmażysz ulubione potrawy. Tymczasem palnik z potrójną koroną wytwarza płomień o wyższej temperaturze, co oznacza, że będzie idealny do woków, dużych patelni, a także szybkiego smażenia na sposób chiński.

Przydatne okazuje się również wbudowane zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wykrywające przypadkowe zgaśnięcie płomienia. W takim przypadku płyta odcina dopływ gazu, by zapobiec jego ulatnianiu się. Tymczasem żeliwny, stabilny ruszt Endless Rail Grate pozwala na bezpieczne przesuwanie nawet cięższych naczyń bez konieczności ich podnoszenia.

W wybranych modelach spotkać możesz także specjalną nakładkę typu do woków. Podczas wyboru sprzętu warto więc zwrócić uwagę na to, jakie dania będziesz przyrządzać.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here