Pomysły na aranżacje pomieszczeń w domu

0
2761

Koncepcji na efektywne wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej jest bardzo dużo. Aby zrobić to ze smakiem i w dobrym stylu, a jednocześnie stworzyć funkcjonalne pomieszczenia trzeba przemyśleć każdy szczegół i umiejscowienie każdego mebla.

Pomysły na aranżacje pomieszczeń w domu

Prywatna część domu – sypialnia

Aby zapewnić sobie doskonałe warunki snu musimy zadbać przede wszystkim  o odpowiednie zaaranżowanie wnętrza swojej sypialni, która odpowiada nie tylko za sferę relaksu, ale także jest miejscem, w którym zwykle przechowujemy naszą garderobę. W tym celu powinniśmy właściwie dobrać meble do sypialni, które posłużą nam nie tylko do odpoczynku, ale również przyczynią się do zadbania o nasz image. Najważniejszy mebel umieszczony w pokoju nocnym stanowi wygodne, solidne i praktyczne łóżko. Oprócz niego w sypialni umieszczane są dostępne w naszym asortymencie komody, szafy, szafy przesuwne, szafki wiszące i stoliki nocne. To właśnie na stolikach nocnych umieszczane jest często stłumione, nastrojowe oświetlenie, występujące w postaci różnorodnych lampek. Prócz kameralnego światła na stolikach przechowywane są najczęściej rzeczy, które zawsze są pod naszą ręką.

Dekoracje w sypialni

Elementy dekoracyjne zastosowane w naszej sypialni należą do naszych kwestii indywidualnych, jednak najczęściej występują w niej: błyszczące lustra, miękkie dywany, jedwabne zasłony, przytulne pościele, dyskretne lampy, wszelkiego rodzaju obrazy, zdjęcia. Prócz mebli i dekoracji musimy pamiętać, że niezwykle ważny w sypialni jest również odpowiedni kolor ścian. Tak więc, jeśli zależy Ci na tym, by Twój pokój nocny był miejscem oazy i spokoju postaw na stonowane, subtelne i delikatne odcienie. Przy aranżacji naszej sypialni zrezygnujmy z eksperymentowania. Postawmy na elegancję, przytulność i prostotę.

Niebanalne wyzwanie – pokój nastolatka

Pokój młodzieżowy powinien być taki, jak Twoje dzieci, czyli inspirujący, kreatywny i pełen energii.. Przy urządzaniu pomieszczenia dla nastolatka bierzemy pod uwagę najczęściej jego hobby i aranżujemy przestrzeń zgodnie z zainteresowaniami dziecka lub też po prostu stawiamy na uniwersalność. Przy umeblowaniu pokoju nastolatka musimy zadbać o to, by meble były przede wszystkim nowoczesne i funkcjonalne. Doskonale wiemy, że pierwsze skrzypce odgrywa w pomieszczeniu miejsce do nauki, które wyposażone jest standardowo w biurko i krzesło lub fotel. Po nauce każde dziecko zasługuje na odpoczynek, dlatego też jego pokój winien zawierać wygodne i komfortowe do spania łóżko, które zapewni naszemu dziecku w okresie dojrzewania zdrowy sen. Dodatkowo, w pokoju nastolatka bardzo często możemy spotkać wszelkiego rodzaju komody, regały, półki, szafy ubraniowe, szafki wiszące. Tego typu meble występują w naszej ofercie w wielu modnych, wielobarwnych, pastelowych kolorach. Ich styl zależny jest od naszego dziecka, bowiem to ono najlepiej wie, w jakim klimacie czułoby się najlepiej.

Wśród elementów dekoracyjnych pomieszczenia dla nastolatka wyróżnia się między innymi: kolorowe dywany, wielobarwne lampy, rozmaite gadżety i tak dalej. To dziecko decyduje, jakiego typu dekoracja była by dla niego najatrakcyjniejsza. Należy pamiętać, iż w aranżacji pokoju młodzieżowego bardzo ważne jest zapewnienie dziecku odpowiednio dobranego oświetlenia.  W meblowaniu pokoju młodzieżowego to najczęściej sam nastolatek decyduje o doborze stylów i dodatków. My dorośli, możemy jedynie mu doradzić. Powinniśmy pamiętać, że to nasze dziecko będzie spędzało w tym pokoju najwięcej czasu, dlatego też musi czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here