Nieruchomość nad morzem – to się opłaca!

0
2531

Zakup mieszkania to obecnie bardzo popularna forma inwestycji – taki sposób ulokowania oszczędności jest bardzo bezpieczny i szybko generuje przychody. Zyski z wynajmu przewyższają te z lokat bankowych, a wartość mieszkania wraz upływem czasu wzrasta. Uznaniem cieszą się zwłaszcza mieszkania i luksusowe apartamenty nad morzem. W tym wypadku bowiem nieruchomość wynajmuje się na krótki okres, a także można osobiście z niej korzystać w dogodnym dla siebie terminie.

Atrakcyjny pobyt nad morzem = rentowność przez cały rok

Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że poza sezonem letnim morze nie jest miejscem, do którego chętnie przybywają turyści, w związku z czym nie opłaca się tam inwestować. Polecane były zazwyczaj miejscowości górskie czy mazurskie, ponieważ twierdzono, że w tamtych regionach wypoczywać można zdecydowanie dłużej. W rzeczywistości jednak zarówno nad morzem, jak i w górach czy na Mazurach występuje pewna sezonowość, w związku z czym popyt na wynajem nie jest równomierny przez cały rok. Dodatkowo turyści bardzo chętnie poszukują cichych i spokojnych miejsc, w których wypocząć można o każdej porze i doceniają walory mikroklimatu bałtyckiego. Wybierając nieruchomość, należy jedynie zwrócić uwagę, czy kompleks, w którym zlokalizowane jest mieszkanie lub apartament, zawiera atrakcje i udogodnienia takie jak restauracje, basen, spa, gabinety masażu, a także czy znajduje się tuż nad brzegiem morza – przyciągnie to bowiem turystów bez względu na porę roku. Klienci cenią sobie również kameralność i wysokie standardy.

Zwrot inwestycji

Warto zauważyć, że zdecydowana większość lokali mieszkalnych zlokalizowanych w kurortach nadmorskich nabywana jest w celu wynajmu – szczególnie widoczne jest to w mniejszych miejscowościach, w których turyści poszukują spokoju i bliskości natury. Popularność apartamentów na wynajem sprawiła, że z myślą o inwestorach powstają specjalne apartamentowce – budynki o statusie użytkowym – a developerzy oferują nie tylko sprzedaż mieszkań nad morzem, lecz także możliwość ich wyposażenia i prowadzenia. Inwestor nie musi więc martwić się o pozyskiwanie klientów i przygotowywanie lokalu na przyjazd gości, co przysparza najwięcej kłopotu w przypadku najmu krótkoterminowego. Na określony czas można podpisać oddzielną umowę dotyczącą zarządzania lokalem. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak również z wygodą – mieszkając w każdym miejscu w Polsce czy na świecie, można oferować apartament na wynajem nad morzem i czerpać z tego korzyści majątkowe. Szacuje się, że apartament może przynieść zysk rzędu 30-35 tys. zł rocznie.

Korzystna forma inwestycji

Inwestycja w apartament na wynajem cieszy się uznaniem, ponieważ przynosi większe zyski niż lokaty, fundusze czy giełda; mówi się również, że jest to mniej ryzykowna forma. Bardzo ważnym czynnikiem jest również rozwój turystyki krajowej – zarówno Polacy, jak i goście zza granicy doceniają walory polskiego morza oraz bezpieczeństwo tam panujące.

Źródło: Marina Royale – Apartament z widokiem na morze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here