Mieszkanie z kuchnią otwartą czy zamkniętą?

0
2834

Zależy ci na zakupie własnego mieszkania? Już na samym początku warto określić, czego od niego oczekujemy. Jednym z pytań, które będziemy musieli sobie zadać, jest to dotyczące wyglądu kuchni – czy powinna być ona otwarta, a może zamknięta?

W kuchni spędzamy dość dużo czasu w ciągu dnia. Nie tylko gotujemy, ale również jemy i spotykamy się z rodziną i znajomymi. Dlatego kuchnia przede wszystkim powinna odpowiadać naszym wymaganiom, aby korzystanie z niej było w pełni komfortowe.

Dzisiaj najczęściej w mieszkaniach spotykamy się z kuchniami otwartymi, czyli tak zwanymi aneksami kuchennym. Gdy interesują nas nowe mieszkania w Warszawie, w takim przypadku większość z nich ma kuchnie otwarte. Te zamknięte spotkamy głównie w starszym budownictwie oraz w nielicznych nowych lokalach.

Generalnie mieszkanie z kuchnią otwartą jest wygodniejsze, wygląda na bardziej przestronne. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w mniejszych lokalach, gdzie wydzielenie osobnego pomieszczenia zabrałoby zbyt dużo miejsca. Kuchnia otwarta pozwala nam na połączenie ze sobą kuchni, salonu oraz jadalni, aby uzyskać nowoczesną przestrzeń. Także kuchnie tego rodzaju docenią młodzi rodzice – mogą mieć stale na oku dziecko, nie musząc opuszczać kuchni.

Główne zalety kuchni zamkniętej to przede wszystkim możliwość zamknięcia pomieszczenia – wtedy możemy po prostu zamknąć przed oczami gości kuchnię, w której nie panuje porządek, możemy też zminimalizować rozprzestrzenianie się zapachów, jednak tutaj lepszy efektu uzyskamy z dobrym okapem. Także zyskujemy wtedy dodatkowe ściany, pod którymi możemy ustawić meble, więc warto też przemyśleć, jak będziemy chcieli umeblować kuchnię w naszym przyszłym mieszkaniu.

Wobec tego zarówno kuchnie otwarte, jak i zamknięte mają swoje zalety i wady. Wszystko zależy już od nas, ponieważ trudno jednoznacznie wskazać, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Po prostu poprzeglądajmy różne oferty domów i wybierzmy dla siebie taką, która będzie mogła spełnić nasze oczekiwania w pełni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here