Jaki rodzaj nieruchomości mieszkalnej jest odpowiedni dla Ciebie?

0
2663

Decydując się na zakup własnego lokum wiele osób staje przed dylematem, co będzie dla nich lepsze – dom czy mieszkanie. Nie dla wszystkich ten wybór jest prosty i nikogo nie powinno to dziwić, gdyż często jest to decyzja na całe życie. Nie chodzi jedynie o pieniądze, ale przede wszystkim o to, by mieć własne miejsce, w którym czujemy się najlepiej. Zatem dla kogo sprawdzi się dom , a dla kogo mieszkanie? Wrocław jest dobrym miejscem do dokonania takiej analizy. Stolica Dolnego Śląska cieszy się bowiem dużym zainteresowaniem wśród osób planujących zakup własnej nieruchomości mieszkalnej

Własny dom – czy warto?

Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli wychowaliśmy się daleko od centrum miasta w jednorodzinnym domu i nie lubimy ulicznego zgiełku, to raczej trudno będzie się nam przyzwyczaić do życia w bloku czy kamienicy w jednej z dużych dzielnic Wrocławia. Wybierając dom na przedmieściach musimy jednak liczyć z tym, że wszędzie jest daleko. Problemem może być również stan infrastruktury. Zdarza się bowiem, że do budynku położonego na obrzeżach miasta nie prowadzi żadna utwardzona droga, a przystanek miejskiej komunikacji oddalony jest o kilka kilometrów. Niezbędny jest wtedy własny transport. I to również należy wziąć pod uwagę w rozważaniach czy wybrać dom czy mieszkanie. Wrocław posiada wprawdzie w swej ofercie domy na sprzedaż w dobrej lokalizacji, jednak ich cena jest wysoka, tak samo jak teren pod ich budowę.

Niebywałą zaletą mieszkania w domu jest stały kontakt z naturą. Przebywanie we własnym ogródku pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Jest też zdecydowanie ciszej, co daje większe możliwości na realizacji własnych planów bez obawy, że będziemy komuś przeszkadzać (z wyjątkiem domów w zabudowie szeregowej). Możemy też zagospodarować przestrzeń po swojemu, bez potrzeby uzyskania zgody. Jednak utrzymanie całego gospodarstwa to także duże nakłady pracy i trzeba się z tym liczyć. Koszenie trawnika, odśnieżanie, samodzielne i kosztowne naprawy oraz remonty – to tylko kilka przykładów.

Inwestycja w mieszkanie

Własne mieszkanie to dobry wybór dla osób lubiących wielkomiejską atmosferę oraz ceniących sobie wygodę. Nie trzeba martwić się o ogrzewanie, remonty elewacji, sprzątnie klatki czy pielęgnację terenu przed blokiem. Minusem jest jednak hałas uliczny i to, że nigdy nie wiadomo na jakich sąsiadów się trafi. Niektórzy denerwują się nawet o najmniejszy szelest w czasie ciszy nocnej. Z równowagi może wyprowadzić ich płacz dziecka, cicha muzyka czy nawet przesuwanie krzeseł w kuchni. A wtedy atmosfera staje się mniej przyjemna. Działa to również w drugą stronę i może okazać się, że nawet mała domówka za ścianą może sprawić, że całą noc nie da się zmrużyć oka. Jest też dużo mniej przestrzeni i niekiedy może zabraknąć miejsca nawet w piwnicy. Wszystko zależy od tego jaki styl życia prowadzimy.

Niebywałym plusem jest jednak to, że osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu, jak i innych dużych miastach, zlokalizowane są w pobliżu przedszkoli i szkół, a plac zabaw zazwyczaj znajduję się tuż pod blokiem. Nie ma również problemu z dostępem do placówki medycznej, apteki oraz sklepów z artykułami pierwszej potrzeby – co jest szczególnie dogodnym rozwiązaniem dla młodych rodziców. Dodatkowo jeśli ktoś często korzysta z miejskich rozrywek i lubi bywać w galeriach handlowych – również powinien wybrać mieszkanie. Wrocław posiada bardzo szeroki wachlarz ofert dla rożnych grup klientów. Potencjalny nabywca może zakupić mieszkanie z rynku pierwotnego lub wybrać te od dewelopera. Dostępne są mieszkania i apartamenty w kamienicach, blokach oraz w nowych osiedlach mieszkaniowych w różnorodnych dzielnicach miasta. Przykłady takich inwestycji można znaleźć na stronie http://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/ .Warto przejrzeć różnorodne oferty, biorąc pod uwagę preferencję oraz przede wszystkim możliwości finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here