Klamka, listwa przypodłogowa, lampa – wymień te elementy wyposażenia, a uzyskasz całkiem nową aranżację mieszkania

0
801
elementy wyposażenia

Wielu z nas jest szczególnie wyczulonych na atrakcyjność wystroju własnego mieszkania. Skrupulatnie dobieramy meble i dodatki. Jednak po jakimś czasie, przedmioty te się zużywają lub po prostu przestają się podobać. Nie warto jednak co chwilę robić remontu i wydawać fortuny na wymianę całego wyposażenia. Wystarczy skupić się na kilku elementach, których wymiana sprawi, że pomieszczenia będą od razu wyglądały inaczej.

Wymiana klamek w drzwiach wewnętrznych

Klamki to przedmioty, których podstawową funkcją jest umożliwienie otwarcia lub zamknięcia drzwi. Codzienne użytkowanie klamek powoduje, że się wycierają i nie wyglądają estetycznie. Dlatego warto rozpatrzyć zakup nowych egzemplarzy. Szybko zobaczymy, że drzwi zyskają nowego, świeżego wyglądu. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje klamek. Różnią się przede wszystkim materiałem wykonania, kolorem oraz kształtem.

W ofercie zaufanego sklepu internetowego Sparta.com.pl dostępne są klamki do drzwi wewnętrznych, które posiadają zamaskowanie śrub montażowych. Takie rozwiązanie istotnie wpływa na aspekt stylistyczny drzwi. Poza tym, oferowane klamki mają wzmocniona konstrukcję, czyli są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Katalog produktów obejmuje:

  • klamki z szyldem okrągłym,
  • klamki z szyldem kwadratowym,
  • klamki z szyldem podłużnym,
  • pochwyty drzwiowe,
  • gałki drzwiowe.

Wszystkie wyroby pochodzą od renomowanych producentów, takich jak: B-Harko, Kuchinox, Gamet, Nomet, Schaffner. Podczas wymiany klamki warto pomyśleć zarówno o jej kształcie, jak również o kolorze. W opcji są klamki w różnych odcieniach srebra i złota oraz zyskujące na popularności – klamki w kolorze czarnym. Czarne klamki pasują zarówno do drzwi drewnianych, jak i wykonanych z innych materiałów. Warto pamiętać o tym, aby kolor klamki pasował do wystroju całego pomieszczenia.

Wymiana listew przypodłogowych

Kolejnym sposobem na kosmetyczną zmianę wystroju mieszkania jest wymiana listew przypodłogowych. Takie listwy pełnią dwie podstawowe role: chronią dolną część ściany przed zniszczeniem oraz zasłaniają łączenie podłogi ze ścianą. Jak widać, takie artykuły wykończeniowe narażone są na szybkie uszkodzenia. Ich głównym wrogiem są odkurzacze oraz wózki dziecięce.

Na szczęście w większości przypadków wymiana tych elementów wcale nie jest trudna. W jedno popołudnie możemy całkowicie odmienić wystrój pokoju. Sklepy z listwami proponują różne warianty takich produktów. W grę wchodzą, między innymi: listwy drewniane oraz listwy wykonane z tworzywa sztucznego. Co istotne, niezależnie od materiału wykonania, każdy z nas może dopasować listwę do pozostałego wyposażenia. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się listwy przypodłogowe w kolorze białym lub szarym. W domach o klasycznym wyglądzie nie powinno zabraknąć listew w ciemniejszych odcieniach drewna.

Wymiana lampy na nową

Sprawdzonym pomysłem na nową aranżację pomieszczenia jest wymiana oświetlenia. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz atrakcyjniejszych lamp sufitowych i ściennych. Do wyboru jest wiele modeli żyrandoli, prostych lamp zwisających, plafonów, reflektorków, systemów oświetleniowych.

I co ciekawe, lampy produkowane są z najróżniejszych surowców, takich jak: metal, szkło, drewno, tworzywo sztuczne. Dużym powodzeniem cieszą się lampy, do których wykonania wykorzystano kombinację tych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here