Czerń – elegancki i modny dodatek do sypialni

0
2688
Czerń - elegancki i modny dodatek do sypialni

Nie ulega wątpliwości, że czerń to obok bieli najbardziej ponadczasowy i elegancki kolor. Nic zatem dziwnego, że wykorzystywany w aranżacji wnętrz dodaje im nieco tajemniczości, klasy i przede wszystkim nietuzinkowości. Kolor czarny jest stosunkowo uniwersalny, a zatem rewelacyjnie wręcz współgra z różnymi stylami w wykończeniu. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej prezentuje się w sypialni.

Czarne elementy na Twoim łóżku

Niewątpliwie bardzo dobrym pomysłem na urozmaicenie nudnej sypialni są dekoracyjne poduszki w czarnym kolorze, a dodatkowo ozdobione różnymi motywami i ciekawymi wzorami. Umieszczone u wezgłowia łóżka spiszą się na medal i ożywią wnętrze oraz nadadzą mu charakteru.

Czarne zasłony

Bardzo dobrym pomysłem na wprowadzenie nieco tajemniczości i stylu w sypialni są czarne zasłony. Oprócz niewątpliwych funkcji estetycznych, taki dodatek jest również bardzo praktyczny. Żaden inny kolor nie zatrzymuje promieni słonecznych tak skutecznie jak czerń, kiedy chcemy pospać nieco dłużej.

Lampa z czarnym abażurem

jednym z najbardziej praktycznych, a zarazem ciekawych gadżetów w sypialni jest nocna lampka. Oprócz tego, że świetnie rozświetla drogę podczas wędrówek do toalety, w znaczący sposób potrafi też zmienić charakter wnętrza i go zaakcentować.

Ozdobne ramy w czerni

Najbardziej typowymi przedmiotami dekoracyjnymi w sypialni są bez wątpienia ramy na zdjęcia oraz obrazy. Nic zatem tak nie podkreśli wnętrza jak czarne obramowania lub ogromne lustro z lakierowaną obudową.

Czarny zegar lub dywanik

W wielu sypialniach znajdują się maleńkie budziki, ale to znacznie większe ścienne zegary wyglądają bardziej klasycznie i przede wszystkim elegancko. W klasycznej i niebanalnej czerni stanowią nie tylko funkcjonalny, ale i bardzo ciekawy aranżacyjnie dodatek.

Wbrew pozorom czerń wcale nie jest aż tak mroczna, jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. Niezwykle skutecznie dodaje wnętrzu elegancji i co więcej nigdy nie wychodzi z mody. Szukając zatem mocnego akcentu do sypialni warto pomyśleć o czarnych dodatkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here