Jak uchronić kanapę przed zabrudzeniami?

0
3300
Jak uchronić kanapę przed zabrudzeniami?

Podczas imprezy domowej, spotkania ze znajomymi czy wówczas kiedy posiadamy dzieci nietrudno o plamę na naszej kanapie. Wszystko wydaje się tylko kwestią czasu. Niektóre zabrudzenia na eleganckiej tapicerce mogą w znaczny sposób zmienić postrzeganie ulubionego mebla. Właśnie z tego powodu tak ważne są działania prewencyjne, które mogą zminimalizować ich nieprzyjemne dla oka skutki.
Warto zatem przyjrzeć się domowym i wypróbowanym sposobom ochrony sofy czy ukochanej kanapy przed różnego rodzaju zabrudzeniami.

Impregnaty do skór

Meble wypoczynkowe ze skóry, dobrze jest zabezpieczyć odpowiednim do tego celu impregnatem. Zawsze trzeba stosować preparaty specjalistyczne dedukowane danemu producentowi mebli, gdyż każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji i konserwacji. Bezsprzecznie lepiej jest zabezpieczać niż potem usuwać plamy ze skórzanej powierzchni.

Koc dobry na wszystko

W ramach zabezpieczenia kanapy przed zabrudzeniami można ją przykryć finezyjnym kocem. Jeżeli właściwie dobierzemy materiał i wzór, to tego typu „ochrona” ma nawet szansę wyeksponować i dodatkowo podkreślić piękno kanapy. Jest to również szansa na całkowitą zmianę aranżacji pomieszczenia.

Narzuta ciekawym rozwiązaniem

Narzuta, w przeciwieństwie do koca, posiada przede wszystkim walory dekoracyjne i ozdobne. Na rynku znajduje się mnóstwo bardzo ładnych i urokliwych modeli o niebanalnej strukturze materiału, które nie tylko wspaniale chronią tapicerkę, ale również pomagają całkowicie odmienić nasz salon.

Pokrowce na kanapy

Innym sposobem zabezpieczenia kanapy przed plamami i zniszczeniami są praktyczne pokrowce. W ten sposób można wymienić praktycznie całą tapicerkę sofy. W nowy pokrowiec przebiera się cały mebel, a nie tylko jego część wierzchnią. Dzięki zastosowaniu pokrowca i np. kilku fikuśnych poduszek można w prosty sposób zmienić starą i nudną stylistykę całego pokoju dziennego. Na rynku znajduje się bardzo duży wybór tego typu zabezpieczeń i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here