Jak pięknie oświetlić balkon?

0
2759
Jak pięknie oświetlić balkon?

Pięknie zaaranżowany balkon lub taras jest bez wątpienia wspaniałym i wygodnym miejscem do wypoczynku. Nie potrzeba wiele, aby w niebanalny sposób zaaranżować tę niewielką przestrzeń. Najczęściej wystarczy po prostu właściwie dobrane oświetlenie w formie lamp i lampionów.

Oświetlenie na balkonie nie może być zbyt intensywne. Najlepszym rozwiązaniem jest nieco stonowane i przede wszystkim ciepłe światło, które pozwala na bezpieczne poruszanie się po zmroku, a jednocześnie nadaje niebanalnego wyglądu.

Lampiony na balkon

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju lampiony, które można dostać niemal w każdym sklepie wnętrzarskim lub z akcesoriami do ogrodu. Są one najczęściej wykonane z metalu i szkła, co daje gwarancję wytrzymałości i solidności. Lampion daje bardzo łagodne światło, które stwarza z reguły przyjemny i romantyczny nastrój.

Duże lampiony i zestawy latarni

Bardzo interesującym rozwiązaniem do większych tarasów i balkonów są zestawy lampionów. Niezwykle duży wachlarz surowców, z których są one wykonane zaspokoi nawet najbardziej zindywidualizowane gusta. Bez wątpienia bardzo efektowne wydają się być lampiony drewniane, które stanowią doskonałą propozycję dla balkonów urządzonych w stylu prowansalskim, skandynawskim, romantycznym lub retro. Lampiony te są stosunkowo wysokie i otwierane z góry, a zamykane na metalową zasuwkę.

Przegląd lamp na balkon

Nieco mniej nastrojowe, ale tak samo popularne jak lampiony, są lampy na balkon lu taras. Najczęściej kupowane modele to lampy solarne, które są zarówno ładnie, jak i solidnie zrobione, a co więcej zasilane ekologiczną energią słoneczną. Można je umiejscowić np. w doniczce. Lampa solarna jest najczęściej odporna na działanie różnych warunków pogodowych, co zapewnia jej nie tylko funkcjonalność, ale również trwałość i stosunkowo długie użytkowanie.

Oświetlenie balkonu to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Właściwie dobrane stwarza cudowny klimat i nadaje tej niewielkiej powierzchni fantastyczny i niepowtarzalny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here