Styl industrialny w aranżacji wnętrz

0
1470
Styl industrialny w aranżacji wnętrz

Styl industrialny zdobył rzesze zagorzałych zwolenników i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie straci on swojej wysokiej pozycji. Co wyróżnia ten rodzaj wzornictwa? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Czy industrialne meble to dobra propozycja dla każdego? Spróbujmy przyjrzeć się bliżej temu interesującemu trendowi wzorniczemu.

Indywidualizm na topie

Obecna popularność stylu industrialnego wzrastała wraz z powodzeniem, jakim zaczęły się cieszyć wnętrza loftowe. Tendencja do przerabiania nieczynnych fabryk, zakładów pracy i zabudowań przemysłowych na pomieszczenia mieszkalne nie jest nowym zjawiskiem. O ile jednak ten zapoczątkowany w połowie ubiegłego wieku trend początkowo miał służyć jedynie dostarczeniu nowych powierzchni mieszkalnych, o tyle aktualnie stał się on wyznacznikiem sposobu życia i możliwością wyróżnienia się na tle anonimowych i jednakowo zaaranżowanych mieszkań w blokowiskach. A przecież każdy z nas marzy o tym, by mieszkać wygodnie i stylowo.

Myśląc o stylu industrialnym, najczęściej widzimy surową cegłę i ozdoby rodem z fabrycznych hal. Rzeczywiście, pozostawianie odsłoniętych elementów konstrukcyjnych, eksponowanie stalowych belek i betonu to wyraźnie wskaźniki mówiące, że mamy do czynienia ze stylem industrialnym. Co ciekawe, znajdziemy go już nie tylko w loftach, ale też w nowo powstających mieszkaniach i domach. Za tym sukcesem stoi między innymi uniwersalność stylistyczna. Industrialne rozwiązania wzornicze doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, ale elegancki minimalizm sprawia, że równie dobrze komponują się one w aranżacjach klasycznych. Równie dobrze mogą odgrywać rolę tła dla bogatych form zdobniczych, jak i stanowić główny element kształtujący atmosferę pomieszczeń.

Zalety mebli industrialnych

Uniwersalność stylu jest szczególnie dobrze widoczna w przypadku mebli. Zajrzyjmy na stronę hugle.pl, gdzie znajdziemy bogatą ofertę stołów, szafek, regałów, półek, krzeseł, konsol, słowem wszystkiego, co jest niezbędne, by funkcjonalnie urządzić mieszkanie lub dom. Połączenie metalowych konstrukcji z drewnem, szkłem i kamieniem oraz zachowanie prostej, ponadczasowej stylistyki to gwarancja niezwykłego poziomu estetyki i wszechstronności zastosowań. Łatwo wpaść w zachwyt – wybierając meble, pamiętajmy jednak, że jedną z najważniejszych cech stylu industrialnego jest przestrzeń. Atrakcyjność oferty Hugle sprawia, że chciałoby się mieć każdy z przedstawionych tam produktów, warto jednak zachować umiar. Tym bardziej że nawet pojedynczy stół zachwyci domowników i gości, skutecznie łącząc funkcjonalność i estetykę.

Wejście w posiadanie atrakcyjnych mebli nie jest trudne. Wspomniana wcześniej strona firmy Hugle oferuje swoim klientom dostęp do wygodnego i intuicyjnego w obsłudze sklepu internetowego. Taka forma sprzedaży pozwala na utrzymanie niezwykle korzystnego stosunku ceny do jakości, dodatkowo możliwe jest skorzystanie z atrakcyjnego systemu ratalnego. A jeśli gotowe propozycje to zbyt mało, zawsze możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia projektantów i zamówić meble na wymiar. To najprostszy sposób na urządzenie wnętrza zgodnie z indywidualnymi upodobaniami domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here