Elementy drewniane na zamówienie – sposób na renowację starych mebli

0
1103
Elementy drewniane na zamówienie – sposób na renowację starych mebli

Drewniane meble często mają ponadczasowy charakter, a zabytkowa szafa czy stół doskonale prezentuje się nawet w nowoczesnym wnętrzu. Wiele lat używania, a często także niewłaściwe przechowywanie sprawiają jednak, że niektóre elementy z drewna mogą ulec zniszczeniu. Na szczęście często można takie uszkodzenia naprawić, a w razie potrzeby – wymienić zniszczone elementy.

Elementy drewniane – jak wygląda ich naprawa?

Renowacja starych mebli staje się coraz popularniejsza. Wynika to zarówno z troski o środowisko, jak i mody na styl vintage. Dlatego wiele osób dba o stare przedmioty, a często nawet odnawia takie, które ktoś inny dawno wyrzuciłby na śmieci. Samodzielna renowacja mebli daje dużo satysfakcji, ale czasami trzeba skorzystać z pomocy stolarza. Dotyczy to szczególnie wymiany elementów drewnianych, ale czasami także ich naprawy. Fachowiec dysponujący odpowiednią wiedzą i narzędziami jest w stanie wykonać elementy drewniane na zamówienie, a po odpowiednim dopasowaniu mogą one wyglądać jak oryginalna część naprawianego mebla.

Warto wiedzieć, że niektóre uszkodzenia czy ubytki można naprawić stosunkowo łatwo. Ważne jest jednak, by mieć pewność, że element z drewna nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Niewielkie otwory po gwoździach czy otarcia lub rysy można jednak usunąć lub wypełnić ubytki, a właściwe wykończenie sprawi, że będą całkowicie niewidoczne.

Elementy drewniane – u kogo je zamówić?

Proste elementy drewniane można spróbować wykonać samodzielnie, ale nie każdy ma stosowne umiejętności i narzędzia. Na szczęście w każdym mieście można znaleźć stolarza, takiego jak https://stolmar.co.pl. Taki fachowiec nie tylko wykona elementy z drewna, ale także doradzi, jaki gatunek drzewa będzie najlepszy do konkretnego zastosowania, a na życzenie odpowiednio je wykończy. Dzięki temu łatwo można przywrócić ulubionym meblom pełną wartość użytkową. Warto wiedzieć, że u stolarza można zamówić także inne elementy z drewna, takie jak balustrady czy listwy montowane na styku podłogi ze ścianą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here