Jakie meble do zielone sypialni?

0
4273

Zielony kolor nie wychodzi z mody, ba, w 2017 jego odcień o nazwie greenery został wybrany kolorem roku przez Instytut Pantone wybierający najmodniejsze kolory. Co prawda greenery jest odcieniem bardzo energetyzującym, przez co niezbyt nadaje się do sypialni, w której szukamy raczej ukojenia nerwów i odpoczynku po pracowitym dniu, ale inne, nieco spokojniejsze odcienie zielonego lub zielone dodatki mogą się znakomicie sprawdzić w tym pokoju. Nadadzą mu świeżości i delikatności zastępując w tym kompozycje roślinne.

Jakie meble warto dobrać do zielonej sypialni?

Zieleń symbolizuje harmonię ze światem, nadzieję i miłość, a także energię życiową. Osoby, które wybierają ten kolor do zamieszkiwanych wnętrz, poszukują w życiu wewnętrznej harmonii ze światem zewnętrznym. Jeśli nawet nie wybiorą koloru zielonego na wszystkie ściany w pokoju, to nawet jedna pomalowana ściana w tym odcieniu, na przykład za wezgłowiem łóżka, nada całemu wnętrzu radosnego, odświeżającego nastroju. Wybierając meble do zielonej sypialni, postawmy na zestawy sprawiające wrażenie lekkich i delikatnych. Idealnie sprawdzą się więc meble w odcieniach białego, ecru czy jasnym beżu, tworzące jasny, wiosenny klimat w całym pomieszczeniu. Wśród oferowanych w sklepie WikiMeble https://www.wikimeble.pl/SYPIALNIE zestawów polecamy m.in. meble sypialniane DIONE w dwóch kolorach, o jasnym odcieniu lub meble FINEZJA, rozjaśniające wnętrze.

Zieleń warto zestawiać z innymi kolorami dość uważnie, bowiem dzięki temu osiągniemy zupełnie inne efekty całości aranżacji. W połączenie z żółtym i błękitnym kolorem możemy więc stworzyć wnętrze przywołujące wspomnienie bukietu kwiatów. Beże i biele w połączeniu z kolorem zielonym to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią styl eko, nawiązujący do natury i kolorów ziemi. Obie aranżacje kolorystyczne mogą znakomicie sprawdzić się w urządzanej sypialni, pod warunkiem zachowania ich odpowiednich proporcji i wcześniejszego przemyślenia, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Dodatki do zielonej sypialni

Chcąc nadać zielonej sypialni właściwego dla tego wnętrza, przytulnego, a jednocześnie relaksującego nastroju, w którym będziemy czuli się dobrze po całym dniu pełnym wrażeń zawodowych i prywatnych, dobierzmy odpowiednio do całości dodatki. Lampy z jasnym, delikatnie rozpraszającymi światło kloszami, jasne obrazy lub nowoczesne plakaty będą znakomicie pasować do tego pokoju, nadając mu wyjątkowo relaksującego charakteru. Warto pomyśleć także o kwiatach – wyeksponowane właściwie na jasnym tle dodadzą wnętrzu znaczących akcentów, a jednocześnie poprawią jakość powietrza w sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here