Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie?

0
3054

Warszawa jest na szczycie najdroższych miast w Polsce – to właśnie tutaj za kupno mieszkania zapłacimy najwięcej. Z jakimi cenami za metr kwadratowy musimy się liczyć?

Warszawa to miasto dające szerokie perspektywy. Z drugiej strony musimy również pamiętać o tym, że jest dość drogie. Wysokie stawki wynajmu oraz ceny nieruchomości powodują, że płacimy za własny kąt nawet o połowę więcej niż w innych lokalizacjach w kraju.

Gdy również interesują cię mieszkania Warszawa ma wiele propozycji. Na jakie wydatki będziemy musieli się przygotować? Gdzie możemy kupić lokal najtaniej, a gdzie zapłacimy najwięcej!

Najdrożej w centrum

Mieszkania w dobrej lokalizacji są najdroższe. Właśnie dlatego za lokale położone w Śródmieściu będziemy musieli zapłacić najwięcej. Przeciętna cena transakcyjna to nawet około 10-12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Warto przy tym zaznaczyć, że w centrum miasta d wyboru mamy więcej lokali z rynku wtórnego niż pierwotnego.

Poza Śródmieściem ceny są już nieco niższe, ale również musimy przygotować się na ponadprzeciętny wydatek. Przykładowo, za jeden metr kwadratowy mieszkania na Żoliborzu będziemy musieli zapłacić około 8,6 tysiąca za metr kwadratowy. W cenie około 8 tysięcy złotych za metr kupimy mieszkanie na Wilanowie i Woli.

Gdzie kupimy mieszkanie najtaniej?

Jeśli nie chcesz płacić aż tak dużych sum za własne mieszkanie, musisz iść na kompromis – niska cena za lokal w Warszawie łączy się już z gorszą lokalizacją. Za około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy zakupimy mieszkanie na Wawrze, Białołęce, Ursusie albo Targówku. W tych lokalizacjach buduje się też najwięcej mieszkań nowych, dlatego możemy łatwiej znaleźć coś prosto od dewelopera.

Zatem za mieszkanie w Warszawie musimy zapłacić więcej niż w innych miastach w Polsce. Warto jednak traktować je jako inwestycja, ponieważ ceny nieruchomości w stolicy stale rosną. Nie będziemy mieli też żadnych trudności ze sprzedażą nieruchomości albo z wynajmem, za który też możemy dostać sporą sumę w porównaniu z innymi miejscowościami w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here