Jakie kafelki łazienkowe sprawią, że pomieszczenie wyda się większe?

0
1754
Jakie kafelki łazienkowe sprawią, że pomieszczenie wyda się większe

Cały wysiłek poświęcony projektowaniu i urządzaniu małej łazienki ukierunkowany jest na jej powiększenie. Istnieje kilka prostych trików pozwalających uzyskać odpowiedni efekt. Jednym z nich jest wykorzystanie luster, które oszukają oko w kwestii poczucia głębi. Dzięki nim uzyskamy jednak tylko częściowe złudzenie. Zdecydowanie większe znaczenie ma kolor i wzór kafelków łazienkowych. Czym powinny się charakteryzować płytki, aby wesprzeć nasze starania o optyczne dodanie kilku metrów kwadratowych?

Rozmiar płytek

Powiększeniu łazienki będzie sprzyjać użycie jak największych elementów. Powinniśmy postarać się stworzyć z płytek jednolitą powierzchnię. W ten sposób utrudnimy oglądającemu ocenę odległości. Bardzo przydatne w kontekście tego celu jest również zastosowanie fug o barwie bliskiej kafelkom łazienkowym. Im większe będą znajdujące się na ścianie płytki, tym mniej znajdujących się między nimi szczelin. Dzięki powyższym zabiegom skutecznie oszukamy ludzki wzrok.

Jak kłaść kafelki łazienkowe, by powiększały one pomieszczenie?

Nie wszystkie łazienki, które określamy jako małe, mają te same problemy. Część z nich jest za niska, reszta zaś za wąska. Na te niedoskonałości musimy zastosować zupełnie inne remedia. Niezwykle istotnym czynnikiem jest sposób ułożenia kafelek łazienkowych. Organizacja wertykalna powinna sprawić, że wnętrze będzie wydawać się wyższe, natomiast pozioma konfiguracja je poszerzy. Na odbiór wielkości łazienki wpływa również wzór, który znajduje się na płytkach. Jeśli posiadamy małą łazienkę, zrezygnujmy raczej z wyszukanych ornamentów, szczególnie tych mocno kontrastujących z kolorem kafelków łazienkowych. Zdecydujmy się raczej na poziome lub pionowe linie.

Kolorystyka kafelków łazienkowych

W małej łazience powinniśmy użyć raczej zimnych i jasnych kolorów. Czerń lub jakakolwiek inna ciemna barwa sprawi, że wnętrze wyda się ciasne. Działają tu te same zasady, które stosowane są przy doborze ubrań. Im większe wrażenie przezroczystości uda nam się uzyskać, tym bliżej będziemy celu, jakim jest optyczne powiększenie łazienki. Nie oznacza to jednak, że możemy wybierać jedynie spośród odcieni bieli. Skuteczne mogą się okazać również błękity.

To, jak dużą łazienką dysponujemy, zwykle nie jest od nas zależne. Na szczęście nasze decyzje mogące zniwelować negatywne odczucia związane z przebywaniem w ciasnym pomieszczeniu. Zastosowanie kilku powyżej wskazanych metod (czy może raczej zasad) powinno w tym pomóc. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here