Jaki wybrać niwelator optyczny dla profesjonalistów?

0
1938
Jaki wybrać niwelator optyczny dla profesjonalistów

Profesjonaliści wykorzystujący w codziennej pracy niwelatory doskonale wiedzą, jak ważna jest funkcjonalność i prostota użytkowania połączone z ponadstandardową wytrzymałością tego typu urządzeń. Na rynku możemy znaleźć wiele profesjonalnych i zaawansowanych technologicznie niwelatorów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź, czym powinien charakteryzować się dobry niwelator z wyższej półki cenowej.

Profesjonalne niwelatory optyczne do prac budowlanych, geodezyjnych i inżynierskich

Niwelatory optyczne to wciąż jedna z najpopularniejszych grup jeśli chodzi o niwelatory na rynku. Urządzenia tego typu zapewniają dość łatwą pracę przy zachowaniu wysokiej precyzji pomiarów. Poza tym niwelatory optyczne działają niezależnie od źródeł zasilania, a także są zdecydowanie tańsze od swoich laserowych odpowiedników. Nie należy sądzić jednak, że zapewniają one gorsze parametry pracy.

Dolnym progiem kwotowym, który pozwoli na zakup bardzo dobrej jakości profesjonalnego niwelatora optycznego, jest kwota rzędu ok. 1000 złotych brutto. Taki budżet pozwoli nam przebierać spośród sprawdzonych, trwałych i funkcjonalnych niwelatorów pochodzących od renomowanych producentów. Sprawdź dwie propozycje popularnych i sprawdzonych niwelatorów optycznych do profesjonalnych zastosowań.

Nivel System N32X

Przykładem takiego urządzenia jest model niwelatora optycznego N32X marki Nivel System. Ten instrument wyposażony został w wysokiej jakości optykę, która zagwarantuje czytelny obraz nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Magnetyczny kompensator ułatwi realizację pomiarów w niestabilnych warunkach, a wysoka klasa odporności IP 66 zapewni możliwość bezpiecznego wykonywania pomiarów przy dużym zapyleniu oraz zawilgoceniu powietrza.

Prezentowane urządzenie wyposażone jest w bezzakresową leniwkę koła poziomego, która ułatwi pozycjonowanie na łatę, a libella pudełkowa z lusterkiem zagwarantuje szybkie spoziomowanie niwelatora. Urządzenie pozwala na pracę z minimalną celową o długości 0,3 m, a cała konstrukcja opatrzona jest 5-letnim okresem gwarancyjnym.

TOPCON AT-B3A

Podwajając budżet, możemy zaopatrzyć się w niwelator Topcon AT-B3A, który wpisze się w potrzeby nawet najbardziej wymagających profesjonalistów. To urządzenie japońskiej marki z ponad 80-letnim doświadczeniem wyposażone zostało w jedną z najlepszych optyk na rynku. Jest całkowicie odporna na parowanie, gwarantuje niezwykłą ostrość obrazu, a także jest odporna na drgania i wstrząsy, bowiem magnetyczny kompensator automatycznie poziomuje instrument na niestabilnym narażonym na drgania gruncie.

Niwelator spełnia normę IPX6 i pozwala na 28-krotne powiększenie, zapewniając także dokładność rzędu 1,5 mm na 1 km podwójnej niwelacji. Poza tym urządzenie zapewnia pole widzenia na poziomie 1°25′, minimalną ogniskową 0,2 m i zdolność rozdzielczą wynoszącą 3,5”. Warto również zwrócić uwagę na precyzyjny i łatwy w użyciu system regulacji ostrości, niewielkie gabaryty ułatwiające transport oraz umieszczenie na małym statywie, a także na dokładność rzędu 1,5 mm na 1 km podwójnej niwelacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here