Czy warto zrobić kurs na wózki widłowe?

0
1718
Czy warto zrobić kurs na wózki widłowe

Chroniczny brak wykwalifikowanych pracowników powoduje, że pracodawcy intensywnie poszukują operatorów wózków widłowych, oferując im coraz atrakcyjniejsze wynagrodzenia, lepsze warunki pracy, a także wiele dodatkowych benefitów pozapłacowych. Sprawdź, czy warto zapisać się na kurs na wózki widłowe oraz na jakie wynagrodzenie możesz liczyć, będąc operatorem widlaka.

Kurs na wózki widłowe jest tani i szybki

Kurs na wózki widłowe to bez wątpienia jeden z najtańszych kursów operatorskich spośród wszystkich szkoleń dotyczących urządzeń transportu bliskiego. Ceny kursów na wózki widłowe wahają się w granicach od 300 do 700 złotych i trwają zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Tego typu kurs może być przeprowadzany w formie dziennej, zaocznej oraz wieczorowej, a także w trybie przyśpieszonym. Od kursanta wymaga się jedynie, aby miał ukończone 18 lat, nie wykazywał przeciwwskazań zdrowotnych, a także by dysponował co najmniej podstawowym wykształceniem.

Kurs na wózki widłowe składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza z nich pozwala zapoznać się kursantom z budową i zasadą działania wózka widłowego, informuje ich o aktualnych przepisach dozoru technicznego i BHP oraz wskazuje obowiązki operatorskie. Podczas części praktycznej kursanci uczą się bezpiecznej i efektywnej obsługi wózków widłowych.

Aby uzyskać upragnione uprawnienia UDT umożliwiające legalną obsługę wózków widłowych, po zakończeniu kursu na wózki widłowe, należy podejść do państwowego egzaminu składanego przed dwuosobową komisją UDT powoływaną przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin weryfikuje wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne kursanta. Po jego pozytywnym zaliczeniu możliwe jest uzyskanie bezterminowych uprawnień UDT na każdy rodzaj wózków widłowych niezależnie od ich napędu, rodzaju, marki czy parametrów technicznych.

Zapisz się na kurs na wózki widłowe i zdobądź atrakcyjny zawód

Kurs na wózki widłowe otwiera drogę ku pracy w sektorze budowlanym, przemysłowym, magazynowym oraz w logistyce i spedycji. Inwestując niewielki kapitał, możliwe jest uzyskanie pracy, w której średnie zarobki plasują się w granicach 2000-3000 zł brutto miesięcznie. Brak wykwalifikowanych pracowników na rynku oraz coraz bardziej rozwijający się rynek pracownika skutkują także wieloma atrakcyjnymi świadczeniami pozapłacowymi – m.in. ubezpieczeniem pracowniczym, bonami towarowymi czy dodatkami świątecznymi.

Wato również zwrócić uwagę na zarobki operatorów wózków widłowych poza granicami naszego kraju. Za granicą bowiem operatorzy zarabiają nawet powyżej 7 tys. złotych miesięcznie. Jak widać,  zainwestowanie niewielkiego kapitału w kurs, który pozwoli uzyskać stabilną i przyzwoicie płatną pracę to świetny sposób na zainwestowanie we własną przyszłość oraz zdobycie dobrego zawodu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kursie na wózki widłowe? Poznaj ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek i jeszcze dziś wybierz swój przyszły, atrakcyjny i perspektywiczny zawód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here