Krakowski rynek nieruchomości – w co opłaca się inwestować?

0
1524
Krakowski rynek nieruchomości – w co opłaca się inwestować

Kraków to jedno z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, dlatego jest to w zupełności zrozumiałe, że jego rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany, a także dość specyficzny.

Jeśli interesują nas lokale w Krakowie, warto jest bliżej zapoznać się z tym, jak prezentuje się sytuacja w tych okolicach – wiedza jest absolutną podstawą, jeśli ma się zamiar skutecznie zarobić na odsprzedaży budynków, lub po prostu znaleźć dla siebie atrakcyjną ofertę. To bardzo istotne, aby odpowiednio się przygotować – chociaż setki, bardzo atrakcyjnych okazji znajduje się praktycznie na wyciągnięcie ręki, to tak naprawdę zaledwie mały odsetek ludzi zdaje się je faktycznie zauważać. Co jest w takim razie najistotniejszą kwestią podczas wyboru swojego lokalu w obrębie Krakowa? Czas bliżej przyjrzeć się miejscowemu rynkowi!

Jakie budynki w Krakowie korzystnie jest nabyć?

Jeśli mamy zamiar zarobić nieco na wynajmie pokoju lub pomieszczenia gospodarczego w Krakowie, to z pewnością nie będziemy mieć większych problemów z odszukaniem przynajmniej kilku chętnych, czekając maksymalnie kilka dni na odpowiedź na ogłoszenie. Miasto to jest bardzo żywe, kwitnie w nim rynek usług, a, z uwagi na obecność wielu szkół wyższych i uniwersytetów, zawsze znajdzie się grupka studentów, którzy będą poszukiwali dogodnego i stosunkowo taniego mieszkania, w którym mogliby zatrzymać się podczas swoich kilku następnych lat edukacji.

Biorąc to pod uwagę, szybko można dojść do wniosku, że lokale w Krakowie powinny rozejść się jak ciepłe bułeczki, o ile tylko odpowiednio przystosuje się je do zadania, które będą musiały pełnić. To oczywiste, że w pełni wyposażone i umeblowane mieszkanie jawi się jako znacznie bardziej atrakcyjne, dlatego klienci są gotowi zapłacić za nie o wiele wyższy czynsz. To samo tyczy się lokali usługowych. O ile wynajemca urządza je sam, zgodnie z własnymi potrzebami, to inwestor niemal zawsze musi odpowiadać za rzeczy takie jak, na przykład:

  • Ogrzewanie
  • Dostęp do energii elektrycznej
  • Wykończenie podłogi i ścian
  • Stan techniczny przewodów
  • Rozmieszczenie drzwi, okien i gniazdek elektrycznych
  • Wygląd elewacji

Jeśli budynek w momencie jego nabycia nie spełnia wymagań do użytkowania, niezbędne prace remontowe zaleca się zlecić jednej z profesjonalnych firm.

Ile zapłacimy za lokale?

Nie jest tajemnicą, że im bardziej zabytkowe miasto, tym większe koszty związane są z nabyciem w nim nieruchomości, szczególnie jeśli interesują nas lokale w Krakowie, które znajdują się stosunkowo blisko jego najstarszych części. Są jednak pozytywne aspekty tej zależności, ponieważ im bardziej atrakcyjna lokalizacja budynku, tym bardziej interesujący jest on w oczach potencjalnych klientów, którzy są w stanie zapłacić za jego wynajęcie o wiele, wiele więcej. Warto jest zatem poszukiwać nowych ofert i w nie inwestować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here