Bramy przesuwne czy rozwierane – wybieramy optymalne rozwiązanie dla podjazdu!

0
1553
Bramy przesuwne czy rozwierane

Statystyki wykazują, że wielu ludzi narzeka na swoje podjazdy. Jest to sytuacja dość paradoksalna, ponieważ w znacznej części są to osoby, które osobiście projektowały drogę wewnętrzną na swojej posesji. Jak można się domyślić, te samodzielne konstrukcje często bywają, delikatnie mówiąc, wadliwe.

Cała ta sytuacja jest jeszcze zabawniejsza z uwagi na banalność najpopularniejszych problemów, które mogłyby zostać rozwiązane przy pomocy wymiany pojedynczego elementu – brama panelowa przesuwna zamiast rozwieranej i tym podobne modyfikacje. Rzecz jasna, nie zawsze jest to takie proste – aby zachować spójny i estetyczny wygląd, bramę należy dobrać do reszty ogrodzenia. Ogólnie rzecz biorąc, bramy dzielą się na dwie, główne grupy, czyli wymienione wcześniej:

  • Bramy przesuwne
  • Bramy rozwierane

Te dzielą się z kolei na większy zakres rodzajów, w zależności od szczegółów konstrukcyjnych oraz zastosowanych w ich produkcji materiałów.

Kiedy brama panelowa przesuwna będzie stanowić optymalne rozwiązanie?

Wybierając bramę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odległość, która dzieli ogrodzenie od garażu lub miejsca parkingowego, a także na szerokość własnego podjazdu. Dokonanie dokładnych pomiarów to absolutna konieczność przed podjęciem się choćby surowego projektu ogrodzenia, gdyż nawet drobna pomyłka może w znacznej mierze zaważyć na ogólnej funkcjonalności instalacji. Jeśli dostępna przestrzeń jest niewielka, a garaż znajduje się stosunkowo blisko ogrodzenia, o wiele lepszym rozwiązaniem powinna okazać się brama panelowa przesuwna. Dlaczego?

Największym atutem takich bram jest fakt, że zajmują naprawdę niewiele miejsca. W przeciwieństwie do modeli rozwieranych, zazwyczaj składają się one tylko z jednego skrzydła, które jest wsuwane za płot podczas otwierania. Pozwala to na zminimalizowanie przestrzeni, która potrzebna jest do pełnego rozsunięcia wejścia na posesję. Co więcej, nawet standardowa brama panelowa przesuwna często wyposażona jest w dodatkowy mechanizm, który umożliwia jej automatyczne otwarcie, dlatego nie trzeba wychodzić z samochodu – wystarczy obsłużyć urządzenie zdalnie, przy pomocy dołączonego do niego, poręcznego pilota.

Wybór bramy a styl ogrodzenia – na co warto zwrócić uwagę?

Podczas obmyślania otoczenia swojej posesji, nie można zapominać o kluczowej kwestii, jaką jest jej estetyczny wygląd. Na ogół przyjmuje się, że bramy rozwierane lepiej pasują do ogrodzeń w klasycznym, silnie zdobniczym stylu, które często towarzyszą starszym budynkom. Brama panelowa przesuwna jest z kolei doskonałym wyborem dla właścicieli nieco bardziej nowoczesnej zabudowy, gdyż ich schludny, minimalistyczny wygląd jest dość neutralny i mało inwazyjny. Rzecz jasna, nie jest to niezmienna zasada – można odszukać bramy w naprawdę zróżnicowanych stylach, często wykonuje się je także na zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here