Jak urządzić nowe mieszkanie kupione od dewelopera?

0
1356
Jak urządzić nowe mieszkanie kupione od dewelopera

Jeżeli właśnie kupiliśmy swoje własne mieszkanie u dewelopera, możemy sobie pogratulować – ten najważniejszy i dla wielu najtrudniejszy krok mamy już za sobą. Teraz czeka nas już tylko najprzyjemniejsze – urządzenie mieszkania. Czy jednak rzeczywiście jest ono najprzyjemniejsze w całym tym procesie? Może być, jeżeli tylko we właściwy sposób do tego podejdziemy, nie spiesząc się z żadną decyzją i weryfikując praktyczność własnych wizji co do każdego z pomieszczeń. W jaki sposób urządzić więc mieszkanie, by później cieszyć się nim przez długie lata, a często i przez całe życie?

Własna wizja

Jeszcze przed zakupem samego mieszkania z pewnością o nim marzymy. Wyobrażamy sobie, jak mogłoby wyglądać w rzeczywistości, oczyma wyobraźni praktycznie po nim chodzimy. Często jeszcze przed zdecydowaniem się na zakup przeglądamy setki inspiracji – zdjęć, które przedstawiają „pokoje marzeń”. Na tej bazie budujemy sobie swoją własną wizję, którą później będziemy konfrontowali z rzeczywistością. I bardzo dobrze! W całym procesie, jakim jest urządzenie mieszkania, to właśnie pomysł ma największe znaczenie. Im wcześniej będziemy go mieć, tym bardziej będziemy go modyfikować w głowie, dopasowując do swoich potrzeb i wymagań. Nie wahajmy się więc odwiedzać sklepów z potężnymi wystawami, przeglądajmy Internet i odwiedzajmy znajomych w ich nowych mieszkaniach – budujmy sobie materiał, o który potem oprzemy własną aranżację.

Wprowadzanie planu w życie

Mając już swoją własną wizję i wiedząc, w jakim stylu będzie zaaranżowane nasze mieszkanie, będziemy musieli przejść do praktyki. Ale od czego zacząć urządzenie mieszkania? Róbmy wszystko małymi kroczkami, żeby się w tym nie pogubić. Zacznijmy od rzeczy najważniejszych – ścian i podłóg. To od nich będzie zależeć wiele kolejnych elementów, a to nimi musimy zająć się najpierw. Wszystkie działania oczywiście skonfrontujmy z budżetem, jakim dysponujemy – jeżeli po zakupie mieszkania jest on mocno ograniczony, najpierw skupmy się na rzeczach podstawowych, bez których nasze mieszkanie nie mogłoby funkcjonować, a dopiero później działajmy z mniejszymi elementami, które dodadzą naszemu nowemu lokum charakteru i unikalności.

W tym wszystkim nie zapomnijmy o tym, o czym często zapomina się w inspiracjach – sprzęcie AGD i RTV. Postarajmy się kupić go na samym początku, by wiedzieć, na co później będziemy mogli sobie pozwolić. Kluczowe może być też oświetlenie, które będzie składową przyczyniającą się do klimatu panującego w lokum. Meble kupmy na samym końcu – choć często stanowią one większą część pomieszczeń, to najlepiej je dopasować do ogólnego wystroju, a zatem podłóg i ścian.

Podsumowanie

W całym długim procesie, jakim jest urządzenie mieszkania, bardzo ważne jest zachowanie zimnej głowy i danie sobie na wszystko czasu. Choć najważniejszy w tym wszystkim jest pomysł na mieszkanie, tak naprawdę decydujący moment nadchodzi w momencie wprowadzania go w życie i konfrontowania z rzeczywistością. Nie wahajmy się więc poprosić o pomoc profesjonalisty – lepiej wydać pieniądze na niego, niż dajmy na to na nietrafione i niepraktyczne meble.

Jeżeli szukasz odpowiedniego mieszkania dla siebie odwiedź https://www.humbaka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here