Dofinansowanie do fotowoltaiki w wielkopolskim 2020

0
1345
Dofinansowanie do fotowoltaiki w wielkopolskim 2020

Nadchodzący rok 2020 będzie wiązał się z kolejnymi podwyżkami cen za prąd elektryczny. Jeśli więc mieszkasz w województwie wielkopolskim i szukasz możliwości zoptymalizowania swojego budżetu poprzez kupno i montaż instalacji fotowoltaicznych, sprawdź, na jakie dofinansowania do fotowoltaiki możesz liczyć!

Korzyści z zamontowania instalacji fotowoltaicznych jest wiele. Przede wszystkim znaczące obniżenie rachunków za prąd po zwrocie kosztów inwestycji – do 100 procent w skali rocznej. Ponadto niebagatelne znaczenie dla naszej przyszłości ma fakt, że produkcja prądu elektrycznego pozyskiwanego z energii słonecznej jest bezpieczna i nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Oczywiście, wysokie początkowe koszty mogą przerażać niektórych inwestorów. Mogą oni jednak współcześnie liczyć na korzystne dotacje, dofinansowania, ulgi podatkowe oraz niskooprocentowane kredyty pozwalające sfinansować to przedsięwzięcie.

Do obecnie funkcjonujących, najważniejszych programów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dofinansowania do fotowoltaiki w województwie wielkopolskim i w innych częściach Polski należą:

– program rządowy „Mój Prąd” – umożliwiający inwestorom uzyskanie dofinansowania na fotowoltaikę do wysokości 5 tys. zł, co wynosi ok. 50 procent kosztów w przypadku mikroinstalacji OZE o mocy od 2 do 10 kWh;

– program priorytetowy „Czyste Powietrze” – oferujący dofinansowanie lub dotację na wymianę przestarzałych źródeł produkcji energii na fotowoltaikę lub pompy cieplne;

– program „Agronergia” dla rolników chcących zainwestować w fotowoltaikę w swoich gospodarstwach, oferujący pożyczkę finansującą 100 procent kosztów kwalifikowanych lub dotację na 40 procent kosztów kwalifikowanych do kwoty 800 tysięcy zł.

Przeczytaj więcej: https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-wielkopolskie-instalacja-dofinansowania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here