Zlew granitowy – dlaczego warto go wybrać?

0
739
Zlew granitowy

Wybierając wszelkie akcesoria kuchennego wyposażenia, priorytetem zawsze powinna być ich funkcjonalność, natomiast aspekty estetyczne lepiej traktować jako te dodatkowe. Trzeba pamiętać, że elementy, które sprawiają, że kuchnia jest praktyczna, wiążą się ze sporą inwestycją finansową. W tym przypadku nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach, a raz kupiony sprzęt powinien służyć przez wiele lat, również jeśli jest intensywnie eksploatowany. Do takich zalicza się zlew. Czy ten granitowy sprawdzi się w kuchni najlepiej? Jego charakterystyka została przedstawiona poniżej.

Kamień naturalny odporny na uszkodzenia

Nie ma wątpliwości, że to właśnie kamień naturalny, taki jak granit jest uznawany za doskonały materiał, jaki z powodzeniem może być stosowany w kuchni. W odróżnieniu od delikatniejszego marmuru, który ponadto wykazuje sporą chłonność, granit nie odbarwia się, jest odporny na tłuste zabrudzenia, ale też na odpryskiwanie, rysowanie czy pękanie. Jest wytrzymały, biorąc pod uwagę niskie oraz te wysokie temperatury. Jeśli ktoś szuka zlewu, który będzie doskonały na wszelkie wyjątkowe warunki, jakie panują w kuchni, to wytrzymałe zlewy granitowe są dosłownie strzałem w dziesiątkę. Eksperci potwierdzają, że tego rodzaju zlewy są wręcz niezniszczalne. Zawsze warto poznać jeszcze więcej zalet tego rodzaju wyposażenia kuchni.

Granit a estetyka kuchennego wnętrza

Inwestor, który zdecyduje się na zlew wykonany z granitu, ma do wyboru jego rozmaite wersje. Zlewy granitowe można nabywać gotowe albo na specjalne zamówienia, według indywidualnych preferencji w zakresie ich kształtu, rozmiaru czy koloru. Dzisiaj świetnie sprawdzają się zlewy połączone z blatem roboczym, które razem tworzą spójną całość. Granit jako kamień naturalny na blat sprawdza się równie rewelacyjnie.

Co ciekawe, zlewy granitowe pięknie wyglądają i uzupełniają wnętrze kuchenne urządzone w każdym stylu. W aranżacjach rustykalnych sprawdzą się te brązowe i beżowe, białe będą lepsze w kuchniach skandynawskich albo nowoczesnych, a czarne z reguły wybierane są do kuchni loftowych albo w stylu glamour.

Zlew i jego funkcjonalność

Zlewy granitowe występują w różnych odsłonach, mogą być jednokomorowe albo z dwiema komorami. W mniejszych kuchniach lepszym wyborem będą zlewy z jedną komorą, zaś w tych większych przestrzeniach z dwiema. Warto pamiętać, że uniwersalny zlew jednokomorowy można z łatwością podzielić ociekaczem czy specjalnym organizerem.

Najczęściej decyzja pada na zlewy prostokątne lub kwadratowe, ale warto nadmienić, że zlewy z granitu mogą być też okrągłe, idealne do aranżacji w stylu retro. Takie zlewy montuje się też w rogach blatu kuchennego.

Bez względu na typ wybranego zlewu z granitu, zawsze należy wybierać te najlepszej jakości, wykonane z domieszek najlepszego gatunku kamienia. Dzięki temu zlew może przetrwać kilkadziesiąt lat, zachowując w pełni swoje właściwości. Inwestycja finansowa w takie wyposażenie nie jest mała, natomiast patrząc na szereg atutów i najlepsze właściwości, z całą pewnością jest opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here