Sprawdzone sposoby na rozjaśnienie wnętrza

0
2916
Sprawdzone sposoby na rozjaśnienie wnętrza

Ciemne wnętrza to bez wątpienia problem dla wielu osób. Takie pomieszczenia zawsze wydają się ponure i wprawiają w zły nastrój, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy do naszych mieszkań dociera jeszcze mniej naturalnego światła. Na szczęście istnieje kilka ciekawych i sprawdzonych trików, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

Ściany

Pomalowanie ścian na jasny, delikatny kolor to bez wątpienia najprostszy, najtańszy, a jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na dodaniu pomieszczeniu nieco blasku. Jest to bardzo istotne w przypadku pomieszczeń, w których jest tylko jedno małe okno lub pokój położony jest od słabo nasłonecznionej strony budynku.

Podłogi

Ciemna i ponura podłoga najczęściej dominuje nad całym pomieszczeniem i dodatkowo pogłębia smutny efekt. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup jasnego i puszystego dywanu w ciepłym odcieniu beżu lub kawy z lekiem. Dzięki temu całe pomieszczenie od razu wyda się optycznie większe, bardziej przestronne i znacznie jaśniejsze.

Meble

W ciemnych i ponurych pokojach idealnie sprawdzą się delikatne, a także pastelowe, jasne meble. Ciężkie i masywne szafy zdecydowanie się nie nadają czyniąc pomieszczenie jeszcze mniejszym i bardziej posępnym.

Okna

Naturalne światło słoneczne to bez wątpienia najlepsze i najtańsze oświetlenie dla pomieszczenia. Właśnie dlatego powinniśmy mu zapewnić dostęp poprzez usunięcie dodatkowych, elementów dekoracyjnych, które zwykle stawiamy np. na parapecie. Warto również przemyśleć zmianę ciężkich rolet na lekkie, delikatne i najlepiej białe firanki. Warto również unikać dużych, a także ciężkich zasłon w intensywnych kolorach, które zabierają światło słoneczne, a dodatkowo przytłaczają całe pomieszczenie.

Dodatkowe źródła światła

W ciemnym pokoju warto zadbać o więcej niż jedno centralnie umieszczone na suficie źródło światła. Łatwym, mało inwazyjnym i najczęściej całkiem tanim sposobem na rozwiązanie tego problemu są podłogowe i delikatne lampy stojące, które w prosty i łatwy sposób doświetlają ciemniejsze miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here