Rustykalne dodatki w kuchni

0
4488
Rustykalne dodatki w kuchni

Planując remont lub aranżację kuchni od zera warto zwrócić uwagę na dodatki w rustykalnym stylu. Nie zawsze trzeba zmieniać cały wystrój pomieszczenia, aby nadać mu pożądany wygląd. Bardzo często wystarczą jedynie niewielkie, ale niebanalne elementy ozdobne lub ciekawe i funkcjonalne akcesoria.

Klimat rustykalny po wielu latach zapomnienia znów powraca do łask nowoczesnych pań domu. Największy potencjał dla rustykalnych dodatków posiada bez wątpienia kuchnia lub aneks kuchenny. O czy zatem warto pamiętać, aby stworzyć u siebie bardzo oryginalny, a przy tym nieco ludowy klimat?

Styl rustykalny – co to jest?

Styl rustykalny jest swojski i ludowy. Główną rolę odgrywa w nim naturalne drewno i delikatne, jasne, pastelowe kolory. Prostota w tym stylu aranżacyjnym oznacza przede wszystkim glinę, len, wiklinę i oczywiście ceramikę. To właśnie one nadają pomieszczeniu nieco ludowy charakter.

Kuchnia rustykalna – jakie meble?

Wybierając meble do rustykalnej kuchni warto pamiętać, że powinny być one wykonane z naturalnych i ekologicznych materiałów, ale jednocześnie dobrze jeśli wpisują się w klimat pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Warto również pamiętać o kuchennej meblościance. Najlepszy byłby klasyczny kredens, który można zaaranżować wedle własnego pomysłu. Kolejnym i bardzo charakterystycznym meblem w stylu rustykalnym jest bez wątpienia piękna i staromodna drewniana skrzynia.

Jakie kolory?

Nie ulega wątpliwości, że styl rustykalny to przede wszystkim odpowiednie kolory. W tym przypadku królują różnego rodzaju odcienie brązu, naturalne kolory ziemi i delikatne, nieco romantyczne pastele. Dość często pojawia się w tym stylu również biel, w której można wykonać ściany. Pod żadnym jednak pozorem nie powinno się malować ścian na śnieżnobiały odcień, gdyż jest to zupełne zaprzeczenie stylu ludowego.

Jakie dodatki wybrać?

Bardzo ważne są równie dodatki takie jak gliniane dzbanki, piękne ceramiczne naczynia, a co najważniejsze, wszystko to pięknie i wyraziście wyeksponowane na półkach kredensu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here