Wady i zalety podwieszanego sufitu

0
3605
Wady i zalety podwieszanego sufitu

Podwieszany sufit z reguły kojarzy się z dekoracyjnymi rozwiązaniami, które stosowano przed laty głównie w pomieszczeniach biurowych. Nie zawsze warto iść jednak za obowiązującymi trendami i niekiedy lepiej kierować się względami praktycznymi.

Zalety podwieszanego sufitu

Podwieszany sufit to bardzo praktyczne i przede wszystkim uniwersalne rozwiązanie, które rewelacyjnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i w większych pomieszczeniach. Element ten optycznie skraca zbyt długie i wąskie pokoje, ale jednocześnie powiększa małe wnętrza. Ponadto specyficzna konstrukcja podwieszanego sufitu dość często umożliwia tworzenie na stropie różnorodnych i finezyjnych kształtów, w tym łuków.

Dzięki podwieszanemu sufitowi można w stosunkowo łatwy sposób podzielić też dość dużą przestrzeń ze względu na pełnione funkcje, np. jadalnianą oraz wypoczynkową.

Zamontowanie podwieszanego sufitu daje również znacznie więcej możliwości zabawy światłem i uzyskania niebanalnych efektów w pomieszczeniu. Konstrukcja ta rewelacyjnie pozwala również na ukrycie nieładnych przewodów czy instalacji, a poza tym stanowi też dobrą alternatywę dla szpachlowania powierzchni wymagającej remontu.
Podwieszany sufit bardzo dobrze sprawdza się również podczas prób wytłumienia pomieszczenia, które pozwala zniwelować zjawiska pogłosu w mieszkaniu.

Wady sufitu podwieszanego

Dość dużym problemem jest zamontowanie podwieszanego sufitu w pomieszczeniu, w którym panuje duża wilgoć. Stosunkowo problematyczny jest również ciężar samej konstrukcji i tężyzna stropu, który musi utrzymać duży ciężar.

Planując wykorzystanie podwieszanego sufitu do zabudowy np. przewodów gazowych w kuchni, trzeba na to wcześniej uzyskać pozwolenie. Panuje powszechne przekonanie, że ze względów bezpieczeństwa nie powinno się ukrywać rur gazowych.

Podwieszany sufit ma tyle samo wad co zalet. Osoby, które ponad wszystko cenią sobie funkcjonalność z pewnością dostrzegą jego niezaprzeczalne walory i na pewno nie ulegną panującym trendom, które niekoniecznie polecają takie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here