Jak utrzymać porządek w łazience?

0
2949
Jak utrzymać porządek w łazience?

Zachowanie idealnego porządku w łazience nie jest z pewnością zadaniem łatwym. Problem zdaje się być podwójny w rodzinach wieloosobowych i w małych pomieszczeniach. Warto jednak zastosować kilka nowatorskich i nowoczesnych rozwiązań oraz zorganizować właściwą i wystarczającą liczbę praktycznych schowków, które pomagają zaprowadzić ład i porządek.

Akcesoria do uporządkowanej łazienki

Zamiast zwykłej mydelniczki, na której dość często pozostają bardzo nieestetyczne resztki mydła, warto wybrać designerski i funkcjonalny dozownik, który znacznie łatwiej utrzymamy w czystości, a pozostałości środka higienicznego nie zabrudzą umywalki.

W łazience powinna znajdować się odpowiednio duża ilość wieszaków na ręczniki. Mogą one występować w postaci zwykłych haczyków lub drążków, które pomagają w szybszym schnięciu ręcznika.

Niezbędne w każdej łazience są również akcesoria higieniczno-kosmetyczne warto przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych schowkach. Bardzo dobrym pomysłem są zatem różnego rodzaju wnęki, uskoki ścian albo na przykład obudowy urządzeń sanitarnych. Warto o tym pomyśleć już na wczesnym etapie projektowania i aranżacji łazienki.

Świetnym sposobem na przechowywanie kosmetyków i akcesoriów łazienkowych jest zabudowa umywalki nablatowej lub takiej montowanej do powierzchni ściany. Z pewnością w tego typu schowku zmieści się wiele drobnych przedmiotów codziennego użytku, które na co dzień powodują nieład i bałagan.

Dla środków czystości zdecydowanie warto wygospodarować przestrzeń wokół stelaża bidetu. Znajdujące się w tym miejscu liczne wnęki można z powodzeniem wykorzystać na praktyczny schowek albo niewielkie szafki łazienkowe.

Jednakże brak miejsca na wnęki czy też specjalne szafki nie powinien stanowić problemu w utrzymaniu porządku. Wystarczy zamontować na ścianach otwarte półki wykonane z wysokogatunkowego chromu lub wykorzystać pudełka, w których w powodzeniem można zamknąć małe przedmioty. Bardzo dobrym pomysłem jest wybór akcesoriów, które wykazują dużą odporność na wilgoć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here