Praca w księgowości

0
4909
Praca w księgowości

Wielu młodych ludzi stoi obecnie przed jednym z najważniejszych wyborów w swoim życiu. Kończą szkołę średnią i muszą podjąć decyzję o wyborze uczelni wyższej. Dobre wykształcenie to podstawa znalezienia w przyszłości dobrze płatnej pracy, zdobycia awansu społecznego, dużych zarobków i świetnej przyszłości. Ale zanim te wspaniałe rzeczy się przydarzą, należy zdecydować się na studia.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów jest księgowość. Studia związane z finansami, audytem, pieniędzmi czy cyframi zawsze będą dobrym wyborem. Nie od dziś wiadomo, że w każdej firmie musi być ktoś, kto umie liczyć, kto tak pokieruje finansami, że firma będzie odnotowywać zyski.

Praca w księgowości to więc szczyt marzeń dla wielu osób, a dla innych najnudniejsze zajęcie świata. Bo czy księgowość może być ciekawa? Czy księgowość jest dobrze płatna?

Musimy pamiętać o tym, że prawo podatkowe, ustawy i rozporządzenia zmieniają się bardzo często. Księgowa nie może spocząć na laurach zaraz po zakończeniu studiów. Praca w księgowości to ciągłe doszkalanie się, uczestniczenie w spotkaniach, czytanie nowych rozporządzeń i wprowadzanie ich założeń w życie. Może się to wydać żmudne i czasochłonne, ale bywa też bardzo ciekawe.
Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w księgowości w internecie? Wystarczy zajrzeć na najpopularniejsze serwisy, takie jak lento.pl, pracuj.pl czy olx. Także strony konkretnych firm z branży księgowej przyjdą nam z pomocą. Znane firmy księgowe same także rekrutują do szeregów swoich działów, warto więc jest mieć oczy szeroko otwarte.

Ogłoszenia w internecie z pracą w księgowości są bardzo powszechne. Na rynku polskim co chwilę pojawiają się nowe firmy z różnych branży. Jak wiadomo, bez księgowej żadna firma, nawet najmniejsza, nie ma prawa istnieć. Podatki i rozliczenia z pracownikami są na porządku dziennym. Dlatego na dobrej księgowej nie można oszczędzać.

Jakie są zarobki w księgowości? Tu wszystko zależy oczywiście od portfela firmy czy jej prestiżu. W mniej rozpoznawalnych firmach księgowa może zarabiać od 2500 do 3500 złotych. Znane i duże firmy płacą już lepiej, nawet do 10 000 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego, czym zajmuje się księgowa, czy rozlicza tylko spółki rodzime, czy zna się na księgowości zagranicznej i może rozliczać inne spółki wchodzące w skład portfela danej firmy. Znajomość jeżyków obcych niesamowicie się przydaje. Może podnieść naszą pensję nawet o trzydzieści procent. Dlatego od najmłodszych lat warto uczyć się języków obcych, gdyż nawet praca w księgowości może tego wymagać.

Czy praca w księgowości jest satysfakcjonująca? Jak każda praca, także i ta ma swoje plusy i minusy. Zawsze należy robić to, co się lubi, co sprawia nam choć odrobinę przyjemności. Jeśli wyniki naszej pracy są dobre, jeśli przełożony docenia wkład, jaki wnosimy w rozwój firmy i własnego działu, jeśli firma w nas inwestuje i chce, żebyśmy się rozwijali, to każda praca przyniesie nam satysfakcję.

Praca w księgowości może nieść sporo wyzwań, ale na pewno nie jest nudna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here