Polaków stać na nowe nieruchomości

0
13274
dom Łomianki

Polskie społeczeństwo się wzbogaca i taką tendencję widzimy już od co najmniej kilku lat. Cieszy to, tym bardziej że większość z nas nadal musi samodzielnie realizować inwestycje mieszkaniowe. Pozytywną informacją jest zaś to, że nie musimy już zaciągać w tym celu zobowiązań kredytowych. Jak wskazują statystyki, coraz więcej mieszkańców naszego kraju nabywa mieszkania za gotówkę albo jedynie stara się o wsparcie finansowe o niewielkiej wartości.

Co mówią deweloperzy?

Cieszy fakt, że chociaż mieszkania na rynku polskim są coraz droższe i nic nie zapowiada, by ta tendencja miała się zmienić, to Polacy nadal są zainteresowani kupowaniem nieruchomości. Wolimy nabywać własne mieszkania aniżeli je wynajmować, chociaż coraz częściej traktujemy je właśnie jako inwestycję w celu pomnażania oszczędności.

Bez względu na przyczynę, w której obliczu jesteśmy zainteresowani nową ofertą deweloperów, trzeba przyznać, że stać nas nie tylko na nieruchomości za gotówkę, ale mamy co do nich coraz większe wymagania. O ile jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się tzw. kawalerki, czyli mieszkania z jednym pokojem, tak dzisiaj chcemy mieć pełen komfort mieszkania oraz przede wszystkim przestrzeń. Najczęściej kupujemy nieruchomości o wielkości 50-60 metrów kwadratowych z co najmniej jedną sypialnią.

Warto też wspomnieć, że coraz więcej inwestorów decyduje się na własny dom. Łomianki, Piaseczno czy Ząbki są doskonałym przykładem podwarszawskich miejscowości, w jakich widać wyraźny boom na takie inwestycje. Niektórzy zamiast małego mieszkania w centrum, wolą obszerny dom na przedmieściach, ale z tak samo dobrą infrastrukturą.

Polacy o mieszkaniach

Chcemy nie tylko cieszyć się własnym lokum, ale mamy też coraz większe wymagania co do ich standardu. Deweloperzy muszą oferować naprawdę doskonałą jakość – jesteśmy w stanie zapłacić więcej, ale chcemy cieszyć się optymalnym komfortem. Nabywając mieszkania, te usytuowane mają być na zamkniętym osiedlu z ochroną i monitoringiem. Standardem są już komórki lokatorskie oraz garaże podziemne. Same nieruchomości mają być wyposażone w garderobę, dwie łazienki i obszerny taras bądź prywatny ogródek. Jeśli wybieramy mieszkanie w bloku, osiedle nie może być zlokalizowane w miejscu bez rozbudowanej infrastruktury. Chcemy mieszkać blisko szkoły, sklepów, obiektów sportowych i rozrywek, z których możemy korzystać w czasie wolnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here