Na czym polega bankowość internetowa?

0
760
Na czym polega bankowość internetowa

Powinieneś na bieżąco i na co dzień korzystać z tego, co oferuje ci Internet. Naprawdę warto to robić. Osoby, które korzystają z jego możliwości na co dzień, zazwyczaj lepiej radzą sobie w życiu, ponieważ zyskują w tym życiu dużo więcej czasu, nie musząc go tracić chociażby na dojazdy, które – jak pewnie wiesz – bywają bardzo uciążliwe, zwłaszcza w dużych i zatłoczonych miastach, a już zwłaszcza podczas godzin szczytu.

Internetowa oferta PKO Bank Polski, działająca na zasadach bankowości elektronicznej, pozwala ci uniknąć stania w kolejkach i bezsensownego tracenia czasu. Pozwala ci przeprowadzać te wszystkie transakcje, które dotychczas przeprowadzałeś w jego stacjonarnych placówkach, w sposób w stu procentach zdalny, czyli bez wychodzenia z domu i bez żadnych ciężkich i czasochłonnych dojazdów. Teraz jesteś w stanie wziąć kredyt z każdego miejsca na ziemi. Możesz też założyć dodatkowe konto oszczędnościowe, leżąc wygodnie w wannie i przeglądając sieć na telefonie komórkowym. Z dowolnego miejsca realizujesz wszystkie swoje cele. Możesz robić dwie rzeczy w jednym czasie, a to sprawia, że tego czasu masz coraz więcej! Tak właśnie powinniśmy organizować teraz swoje życie, jeżeli chcemy prowadzić je w sposób efektywny i się realizować.

Ogólne zasady bankowości internetowej

Możesz spotkać się z dwoma określeniami tej odmiany bankowości. Czasami bowiem nazywa się ją właśnie bankowością internetową, jednak na oficjalnych stronach banków będziesz o niej czytać pod mianem bankowości elektronicznej. To jednak jedno i to samo. Ogólnie rzecz biorąc najważniejsze jest to, że bankowość internetowa różni się od bankowości tradycyjnej tym, że nie wymaga od ciebie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem banku, czyli takiego kontaktu w cztery oczy. W jej przypadku z nikim nie musisz się spotykać. Nie musisz nigdzie chodzić i nie musisz zmieniać swojego położenia, o ile tylko w miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz, dysponujesz mocnym połączeniem z Internetem. To tyle. W przypadku bankowości internetowej wszystkie transakcje przeprowadzane są bezgotówkowo. Nie oznacza to jednak, że możesz z nich korzystać wyłącznie w domu, bo robisz to również w sklepie, podczas płacenia za zakupy, a nawet i w salonie fryzjerskim czy na myjni samochodowej, gdy opłacasz wykupione usługi. Tak naprawdę w tym momencie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować z noszenia zwykłej gotówki. Zastępujesz ją bankowością internetową i bankowością elektroniczną. A to wychodzi ci tylko na dobre!

Bezpieczne wykorzystywanie bankowości internetowej

Po zapoznaniu się z podstawowymi zaletami bankowości elektronicznej sam mogłeś nabrać ochoty na to, by zacząć jej używać właśnie teraz, ale możesz też nie być do końca pewien, jak to robić, by niepotrzebnie nie ryzykować i nie nakładać na siebie ewentualnych, związanych z tą bankowością zagrożeń. Początkowo poczytaj sobie wiadomości, które znajdziesz tutaj: https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/pko-bank-polski. Następnie przejdź do stron, które bardziej szczegółowo zajęły się tematem bankowości internetowej i to właśnie tę bankowość dokładnie omawiają. Przede wszystkim musisz być świadomy istnienia tych różnych, często czyhających na ciebie zagrożeń. Gdy zdajesz sobie sprawę z ich obecności, już znajdujesz się w lepszym położeniu od wielu innych osób, którym wydaje się, że nic im nigdy nie zagraża i które o takich rzeczach kompletnie nie myślą. A zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne. Lepiej założyć najgorszy scenariusz i się na niego przygotować, niżeli bezmyślnie posługiwać się przeróżnymi ofertami i produktami różnych internetowych banków, a potem tego żałować z powodu niezaplanowanego przebiegu jakiejś transakcji.

Sprawdzanie banków

Pamiętaj, że bank, który udostępnia ci jakiekolwiek produkty czy usługi przez Internet, powinien zawsze spełniać wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa. To on staje się w dużym stopniu odpowiedzialny za twoje finanse. To właśnie bank online ma zapewnić ci poczucie pełnego bezpieczeństwa, odpowiednio chroniąc twoje zasoby pieniężne i szybko reagując na różne niepokojące akcje wykryte na twoim koncie. Może nawet zdarzyć się tak, że pewnego dnia twoje środki zostaną zablokowane, gdy np. dojdzie do nietypowej transakcji na twoim rachunku bankowym. W takiej sytuacji otrzymasz wiadomość informującą cię o czasowym zablokowaniu konta i będziesz musiał skontaktować się z przedstawicielami banku i następnie potwierdzić swoją tożsamość (odpowiadając na różne pytania), by ponownie uruchomić konto, jeżeli dana akcja została wykonana przez ciebie samego.

Fajnie załatwiać sobie różne produkty finansowe PKO Bank Polski przez Internet, ale trzeba to robić tak, by nie narażać się na niepotrzebne problemy. Dawniej przestępstwa kojarzyły się nam głównie ze zwykłymi kradzieżami, jednakże dziś przestępcy dużo częściej działają niemalże wyłącznie w cyberprzestrzeni. Bankowość internetowa powinna być odpowiednio zabezpieczona, jednakże to zabezpieczenie nie musi działać w stu procentach. Bądź więc na to gotowy. Staraj się na własną rękę minimalizować różnego rodzaju zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here