Jak wybrać idealną działkę pod budowę domu?

0
700
Jak wybrać idealną działkę pod budowę domu

Działki budowlane różnią się między sobą wieloma parametrami, przez co czasami naprawdę trudno jest dokonać właściwego wyboru. Na szczęście istnieją pewne uniwersalne zasady, według których można wybrać idealną działkę pod budowę domu. Zatem, jakie działki budowlane są najlepsze?

Idealna działka budowlana – wielkość i kształt

Według specjalistów optymalna działka w Sosnowcu powinna mieć powierzchnię około 1000 m² oraz kształt zbliżony do prostokąta. Ponieważ taka wielkość działki umożliwia wybudowanie średniej wielkości domu wraz z garażem na dwa samochody, a także zapewni nam swobodę w projektowaniu przydomowego ogródka. Tym bardziej że przy powierzchni zbliżonej do 1000 m² będzie już można bez problemu zagospodarować pokaźny ogród wraz z kącikiem wypoczynkowym dla dorosłych, placem zabaw dla dzieci, a nawet minibasenem.

Ważnym aspektem będzie także kształt działki, gdyż posesje o kształcie prostokąta są przejrzyste i uniwersalne, dzięki czemu łatwo można dopasować do nich projekt domu i odpowiednie ogrodzenie oraz posadzić wybrane drzewa i krzewy.

Idealna działka budowlana – jakość gruntu i dostęp do mediów

Szukając idealnej działki w Sosnowcu, warto zwrócić uwagę również na jakość gruntu oraz jego ukształtowanie. Obecnie zdecydowanie odradza się klientom działki, które charakteryzują się nierównym terenem, ponieważ są dużo droższe w eksploatacji. Nie bez znaczenia będzie także umiejscowienie wjazdu na posesję, najlepiej bowiem, aby brama wjazdowa znajdowała się od strony północnej.

Kupując działkę w Sosnowcu, należy sprawdzić także, czy ma ona dostęp do takich mediów jak prąd, woda, kanalizacja oraz gaz. Kluczowe będzie również bezpośrednie sąsiedztwo działki, inaczej bowiem mieszka się przy lesie, czy parku, a inaczej przy głównej drodze.

Idealna działka budowlana – czego unikać?

Jeśli chcemy znaleźć idealną działkę budowlaną, musimy także wiedzieć czego unikać podczas przeglądania ofert. Przede wszystkim wystrzegajmy się działek znajdujących się na terenie, w którym dopuszcza się możliwość powstania zabudowy przemysłowej lub budownictwa wielorodzinnego. Ponadto uważajmy na Działki w Sosnowcu znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wodnego.

Wąskie działki także nie będą najlepszym wyborem, podobnie jak posesje posiadające ukryte wady prawne. W miarę możliwości unikajmy także działek ze znacznym spadkiem terenu oraz charakteryzujących się kamienistym lub gliniastym gruntem.

Podsumowując, znalezienie idealnej działki w Sosnowcu nie powinno być trudne, jeśli już wiemy, jak taka posesja powinna wyglądać oraz czego się wystrzegać podczas prowadzenia żmudnych poszukiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here