Maty przejściowe i przejazdowe – cechy charakterystyczne, zastosowanie

0
1353

Maty dezynfekcyjne to elementy zabezpieczające przed dostaniem się w dane miejsce niepożądanych bakterii i wirusów. To produkty stosowane w wielu działach gospodarki, zachowujące funkcje ochronne. Jakie maty można wyróżnić? Czym one się charakteryzują? Na co działają i jak je stosować?

Maty dezynfekcyjne powstrzymują różnego rodzaju bakterie czy zanieczyszczenia przed dostaniem się w sterylne, czyste miejsce. Tego rodzaju artykuły produkowane są ze specjalnych, wysokiej jakości materiałów, którymi są pianki poliuretanowe. Pianka ta, posiada materiałową powłokę, chroniącą jej strukturę. Maty nasączone są odpowiednio dobranymi środkami dezynfekującymi, dzięki czemu szybko i skutecznie zabijają wszelkiego rodzaju zarazki.

Ówcześni producenci wyróżniają dwa rodzaje mat, którymi są maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe. Czym one się różnią i do czego służą?

Maty dezynfekcyjne przejściowe to artykuł, który zapobiega przedostaniu się nieczystości znajdujących się na butach, osób poruszających się po danej powierzchni. Tu można wyróżnić także trzy typy produktu, którymi są:

– maty ekonomiczne – bez warstwy wodoszczelnej,
– maty standardowe – wyróżniające się warstwą wodoszczelną, dzięki czemu możliwe jest zatrzymanie specyfiku dezynfekcyjnego w środku produktu,
– maty antypoślizgowe – posiadające specjalne wypustki minimalizujące ryzyko pośliźnięcia się lub przewrócenia. Wykonane są one z jeszcze bardziej twardego i solidnego tworzywa, zapewniającego jeszcze większa trwałość i żywotność.

Maty przejazdowe, to produkty stosowane pod opony i koła pojazdów, wykorzystywane w magazynach, warsztatach i innych wielkich powierzchniach. Produkty te są znacznie większe od mat przejściowych, co pozwala wyczyści koło poprzez pełne obrót i przejazd przez jej powierzchnię.

Producent mat dezynfekcyjnych matydezynfekcyjne24.pl to przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem i dystrybucją wysokiej jakości mat, zarówno mniejszych, jak i większych produktów stosowanych w wielu dziedzinach i przemysłach. Oferowane artykuły są skuteczne, trwałe i godne polecenia. Środki, którymi nasączone są maty, solidnie i precyzyjnie zabijają wszelkiego rodzaju zarazki, wirusy i bakterie, nie dopuszczając ich do działów produkcyjnych, hodowanych zwierząt czy żywności.

Maty dezynfekcyjne tego producenta wykorzystywane są m.in. w działach takich jak:

– dział spożywczy,
– magazyny,
– obory, hodowle zwierząt, chlewiki, kurniki,
– lecznice zwierząt, gabinety weterynaryjne,
– fabryki leków,
– chłodniach,
– laboratoriach,
– wielu innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here