Efektowne dekoracje okien

0
2850
Efektowne dekoracje okien

Zasłony i firany to bez wątpienia najczęściej spotykane wyposażenie mieszkań i domów, a także niezwykle istotny element dekoracyjny. Warto pamiętać, że istnieje mnóstwo sposobów na niebanalne udekorowanie okien i wolnej przestrzeni wokół nich.

Okna pełne światła

Pięknie i nietuzinkowo udekorowane okna nie tylko wspaniale wyglądają, ale również odpowiedni właściwy dopływ dziennego światła. Są więc prawdziwą wizytówką naszego mieszkania czy też domu, a niejednokrotnie pomagają odmienić charakter całego wnętrza.

Warto jednak pamiętać, że mocno nasłoneczniony pokój nie może zostać pozbawiony zasłon lub rolet, ponieważ pełnią one funkcję zarówno dekoracyjną, jak i ochronną. Akcesoria nie mogą również utrudniać otwierania okien lub wypadać, gdy zostanie ono otwarte.

Zamiast zasłon i firan

Rezygnując ze standardowych zasłon, można na ich miejsce wybrać np. rolety. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, a również sposobem montażu i funkcjonalnością.

Rolety rzymskie z reguły są zrobione z bardzo sztywnej tkaniny zasłonowej i podnoszone przy użyciu sznurka lub łańcuszka. Z kolei żaluzje poziome dają możliwość regulacji kąta nachylenia lameli, a tym samym kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia.
Żaluzje pionowe natomiast to modele wykonane ze stosunkowo szerokich pasów sztywnego tworzywa, które gwarantują bardzo mocne zaciemnienie.

Niebanalne dekoracje

Zachwycające okna to również zasługa różnego rodzaju dekoracji i akcesoriów. Idealnie będą się do tego nadawać różnego rodzaju zawieszki, łańcuchy świetlne oraz ręcznie wykonane drobiazgi. Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena i łatwy montaż oraz dowolna możliwość aranżacji.
Coraz większą popularność zyskują również tzw. cotton ball lights, czyli girlandy świetlne wykonane z małych bawełnianych kulek z ledowymi żarówkami. W pokoju dziecięcym można z kolei zamotać ładną girlandę z kuleczkami z wełny czesankowej, drewnianymi literkami lub np. ze sztucznymi kwiatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here