Dobre okna – jak dokonać zakupu?

0
1672
okna drewniane Wrocław

Zakup nowych okien wiąże się z niemałą inwestycją finansową. Warto więc, by wybrać takie, które nie tylko będą służyć przez wiele kolejnych lat, ale będą także doskonale spełniać swoją funkcję. Czy wiesz, że to właśnie przez nieszczelne okna ucieka najwięcej generowanego w mieszkaniu ciepła? W sezonie grzewczym może to znacznie zwiększyć rachunki. Dobrze jest więc wybrać okna najlepszej jakości, by później móc generować konkretne oszczędności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze okien? Czy ich design ma priorytetowe znaczenie? Okazuje się, że jest wiele czynników, na które należy patrzeć, planując tego rodzaju inwestycję.

Wygląd okien

Co ciekawe, dzisiaj producenci okien oferują potencjalnym klientom okna doskonałe nie tylko pod względem szczelności czy tłumienia hałasu, ale również wyglądu. Te można wybierać zgodnie ze stylem, w jakim stworzona zostaje elewacja budynku czy wnętrze nieruchomości. Do wyboru mamy też okna PCV oraz okna drewniane. Wrocław, Poznań czy Warszawa promują trend, zgodnie z którym w modzie jest powrót do natury, czyli właśnie okien z drewna. Te świetnie wpisują się w aranżacje klasyczne, nowoczesne, skandynawskie, retro czy modernistyczne. Drewno jest uznawane za materiał wysokiej klasy, ponadczasowy, który zawsze nada wyrazistości i unikalnego charakteru. Drewno jest też niezwykle trwałe, takie okna z powodzeniem przetrwają kilkadziesiąt lat. Wystarczy o nie dbać przy wykorzystaniu dedykowanych środków.

Rozwiązania ekonomiczne

O ile rzeczywiście okna z drewnianą ramą są nieco droższe, to finalnie podczas całego czasu ich eksploatacji inwestycja taka okazuje się tańsza. Wszystko dlatego, że są lepszej jakości. Nie przenika przez nie generowane wewnątrz ciepło ani nie dociera zimno z zewnątrz. Warto wybierać okna o co najmniej 3 komorach, chociaż w ofercie renomowanych producentów są i te o 5 komorach.

Wybierając okna, uwagę należy skupić także na współczynniku tłumienia hałasu. To ważny aspekt szczególnie dla tych, którzy mieszkają w dużych miastach, o dużym natężeniu ruchu pojazdów mechanicznych.

Dobry producent okien

Cena nie powinna być priorytetem. Liczy się przede wszystkim jakość. Warto wybierać producentów okien, którzy oferują jednocześnie montaż, serwis gwarancyjny oraz wszelkie produkty dedykowane utrzymaniu jakości okien. Te drewniane należy co kilka lat konserwować i myć specjalnym środkiem. Inwestor powinien się też zainteresować metodą zabezpieczania, czyli impregnacji drewnianych ram. Chodzi o to, by te nie wypaczały się pod wpływem silnych promieni słonecznych, mrozu czy dużych opadów deszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here