Mieszkania z ogródkiem – za i przeciw

0
6933
mieszkania lublin

O ile jeszcze do niedawna mieszkania parterowe cieszyły się najmniejszym powodzeniem i wybierano je głównie ze względu na niższą cenę, tak dzisiaj takie nieruchomości są w kręgu ogromnego zainteresowania. Wszystko dlatego, że deweloperzy oferują zupełnie inną jakość takiego lokum, a największe wady zostały zamienione w atuty.

Mieszkania parterowe nie cieszyły się uznaniem ze względu na hałasy dobiegające z ulicy czy brak prywatności. Były też chłodniejsze od tych na kondygnacjach, a ich właściciele musieli płacić wyższe rachunki za ogrzewanie. Dzisiaj nie ma z tym problemu, a zalety takich nieruchomości są nie do podważenia.

Ogródek jako prywatna przestrzeń do zagospodarowania

Większość takich nieruchomości posiada prywatne ogródki, które stają się doskonałą namiastką okazałych ogrodów przy wolnostojących domach. Te dają szansę na ukojenie, relaks i spędzanie czasu na wolnym powietrzu, poza murami blokowiska. Co więcej, zagospodarowanie terenów tuż pod oknami niweluje jednocześnie problem utrzymanie prywatności. Właściciele takich mieszkań nie muszą już obawiać się natrętnych spojrzeń przechodniów. Ogródki ogrodzone są zazwyczaj wysokimi pergolami, które pozwalają zachować pełną intymność. Jakie jeszcze są zalety takiego mieszkania? Lublin i inne miasta na terenie naszego kraju to doskonałe przykłady optymalnego zagospodarowania terenu. O ile do niedawna na parterowych kondygnacjach planowano raczej lokale handlowe i usługowe, tak dzisiaj takie przestrzenie stają się komfortowym lokum do mieszkania. Dzięki temu na rynku nieruchomości jest jeszcze więcej ofert.

Dla kogo taka opcja jest odpowiednia?

Mieszkania z ogródkiem wybierają najczęściej rodziny z dziećmi, ale też seniorzy, których nierzadko pasją jest ogrodnictwo. Nieruchomości na parterze to również brak konieczności wchodzenia po schodach czy jazdy windą. Problem wychłodzenia mieszkań został zniwelowany poprzez zastosowanie przez deweloperów dodatkowego docieplenia, za to takie lokum cieszyć się może przyjemnym chłodem podczas upałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here