Czy docieplanie stropodachu to dobra decyzja?

0
1535
Czy docieplanie stropodachu to dobra decyzja?

Budowa domu wiąże się z wybieraniem określonych rozwiązań technologicznych. Jeśli więc zależy  nam na komforcie termicznym, powinniśmy rozważyć docieplanie stropodachu. Dlaczego jest to bardzo praktyczne?

Jak zbudowany jest stropodach?

Stropodach to wielowarstwowa konstrukcja, która pełni jednocześnie rolę dachu. Jego cechą charakterystyczną jest brak poddasza. Stropodachy stosuje się w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym. Gwarantują one odpowiednią izolację termiczną, dzięki czemu całym rokiem odczuwalny jest komfort termiczny. Odpowiedzialne są za to materiały wykorzystane do stworzenia tej konstrukcji.  Granulat wełny jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem. Dzielimy go na watę szklaną oraz wełnę skalną. Różnią się one od siebie gęstością materiału. Wełna cechuje się dużą izolacyjnością materiału, nie absorbuje wilgoci z otoczenia i jest doskonałym izolatorem akustycznym. Poza tym, nie wymaga ona konserwacji i jest przyjazna dla środowiska. Jest także odporna na korozję biologiczną i chemiczną oraz posiada klasę odporności ogniowej A1. Granulat wełny stosuje się do izolacji cieplnej stropów, poddaszy nieużytkowych oraz stropodachów wentylowanych. Innym surowcem służącym do produkcji stropodachów jest granulat celulozy. pozyskuje się go z papieru gazetowego. Przetwarzanie tego surowca na termoizolujące włókna jest przyjazne dla środowiska. Nie wymaga bowiem wielkiego nakładu energii, a do jego uzyskania stosuje się kwas borowy oraz granulowany boraks. Celuloza jest stosowana w tej branży, gdyż jest dobrym termoizolatorem i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Co daje docieplanie stropodachu?

Jeśli zdecydujemy się na docieplanie stropodachu, to bardzo szybko odczujemy korzyści płynące z tego rozwiązania. Przede wszystkim w naszym domu komfort termiczny będzie odczuwalny całym rokiem. Zimą stropodach niweluje utratę ciepła, latem zaś pochłania je i zapobiega przegrzaniu. Dzięki temu wewnątrz budynku będzie przyjemnie nawet w największe upały. Docieplanie stropodachu chroni także pokrycie dachu, co przekłada się na jego dłuższą żywotność. W tym miejscu możesz przeczytać więcej na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Poza tym, izolacja nakładana jest podczas jednej operacji technologicznej. Dzięki temu stropodach nie powoduje mostków termicznych. To natomiast powoduje poprawę efektywności energetycznej budowli, co obniża koszty energii. Docieplanie stropodachu zabezpiecza nas także przed hałasem z sąsiednich pomieszczeń oraz z zewnątrz. Włóknisty charakter materiałów gwarantuje bowiem absorpcję dźwięków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here