Łączniki do drewna – jakie wkręty będą dobrym wyborem?

0
1723
Łączniki do drewna - jakie wkręty będą dobrym wyborem?

Ludzie z różnych branż często zastanawiają się, jakie wkręty do drewna wybrać, aby nie podjąć złej decyzji i tym samym nie wydać swoich pieniędzy na kiepskiej jakości akcesoria… Macie podobne dylematy? W takim razie zachęcamy do przeczytania dzisiejszego artykułu. Dowiecie się z niego o wielu cennych informacjach, które pomogą Wam potem podjąć naprawdę dobrą decyzję.

Budowa wkrętów

Na początek warto wyjaśnić, z czego składają się akcesoria z tej grupy. Wkręty zazwyczaj posiadają łeb oraz trzon. Na łbie wkrętu znajduje się natomiast specjalne nacięcie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że łeb może przyjmować generalnie różne kształty. Wyróżniamy takie warianty, jak kulisty, owalny, stożkowy płaski, stożkowy soczewkowy, walcowaty soczewkowy lub walcowaty płaski. Są również wkręty, które nie mają żadnego łba – ogólnie jednak taka sytuacja występuje sporadycznie. Nacięcie – znajdujące się we łbie wkręta – też może przyjmować różne kształty. Spotykamy elementy krzyżowe, ośmiokątne, proste, kwadratowe, imbusowe, gwiazdkowe itp. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wybierając wkręty do drewna należy zdecydować się na akcesoria od dobrego producenta. Fachowcy zapewniają tak zwaną aprobatę techniczną. Porządne produkty tego typu są właściwie zabezpieczone przed korozją. Nic więc dziwnego, że wkręty lub śruby są często wykonywane ze stali nierdzewnej. Optymalne połączenie chromu oraz węgla powoduje bowiem, że akcesoria są odporne (uwzględniając nawet bardzo mocno niekorzystne warunki atmosferyczne).

Wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy – dlaczego to dobry wybór?

Aktualnie można decydować się na różne akcesoria. Sporo osób wybiera wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy. Dlaczego jest to dobra inwestycja? Akcesoria tego typu są określane jako DIN 7997 – to norma ustanowiona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Wspominaliśmy, że dobrej jakości wkręty do drewna powinny być wykonane na przykład ze stali nierdzewnej. Nie inaczej jest w tym przypadku. Na skutek tego odporność przeciw korozji jest po prostu zagwarantowana. Inne komponenty służące do wykonywania tych wkrętów to stal węglowa, a także stal kwasoodporna A4. Fachowcy stosują również takie składniki, jak ocynk galwaniczny lub ocynk galwaniczny żółty. Po to, aby właściwie zabezpieczyć powłokę. Pamiętajcie, aby kupując wkręty zwracać uwagę nie tylko na markę producenta, ale również na gabaryty i parametry techniczne. Szczególnie ważna jest średnica oraz długość.

Zobacz aktualną ofertę – wkręty do drewna od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here