Jak wybrać dobre drzwi wewnątrzklatkowe?

0
1992

Wybór drzwi wejściowych do mieszkania w bloku nie jest tak prosty jak mógłby się wydawać. Drzwi wewnątrzklatkowe powinny spełniać wiele funkcji jednocześnie. Po pierwsze stają się wizytówką naszego mieszkania. Po drugie dobre drzwi wejściowe oprócz eleganckiego wyglądu powinny spełniać funkcję bariery między nieproszonymi gośćmi, hałasem i nieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz. Drzwi wewnątrzklatkowe powinny gwarantować bezpieczeństwo i ochronę naszego mienia. Mają również, tak samo jak okna zapewniać ciepło i niwelować przeciągi. Producenci oferują nam szeroki wybór rozwiązań, które posiadają swoje dobre i słabsze strony. Warto więc zadbać o to aby zakup drzwi wewnątrzklatkowych był przemyślany.

Drzwi wewnątrzklatkowe – rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem drzwi wejściowych do mieszkań w blokach są drzwi drewniane. Zazwyczaj producent drzwi zewnętrznych oferuje je w atrakcyjnych cenach. Jednak na tle innych produktów naturalny materiał zawsze będzie opcją droższą od pozostałych. Drewno dobrze wygląda w prawie każdym otoczeniu i zazwyczaj doskonale komponuje się z surowym klimatem klatki schodowej. Ponadto drzwi drewniane posiadają doskonale właściwości akustyczne i termiczne. Skutecznie wytłumią hałasy i zniwelują przeciągi. Minusem drzwi z drewna jest jednak łatwość z jaką można je zniszczyć. Niestety ciężko jest dobrać odpowiednie antywłamaniowe drzwi drewniane z dobrymi zabezpieczeniami i wzmocnieniami.

Drzwi drewnopodobne znajdziemy oczywiście w dużo niższej cenie jednak tutaj również pojawia się problem z zapewnieniem bezpieczeństwa. Wybór drzwi imitujących drewno z zabezpieczeniami antywłamaniowymi jest naprawdę niewielki. Drzwi wejściowe tego rodzaju, które warto polecić posiada w swojej ofercie producent drzwi zewnętrznych Mikea.

Kolejnym rodzajem drzwi wewnątrzklatkowych są drzwi stalowe i aluminiowe. Głównym ich atutem jest uniwersalność i niewielka cena. Z łatwością mogą imitować drewno lub inny materiał. Mimo że ich powierzchnia jest zazwyczaj zimna i mało przyjemna – zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne i termiczne. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, drzwi stalowe z zabezpieczeniami antywłamaniowymi znajdziemy bez większego problemu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnątrzklatkowych?

  1. Zabezpieczenia antywłamaniowe

Drzwi wejściowe do naszego domu powinny być przede wszystkim mocne i odporne na włamania. Przy zakupie powinno zwracać się uwagę na klasę odpornościową od 1 do 6. Bardzo ważne są również wzmacniane zawiasy i profesjonalne zamki z zasuwnicą wielopunktową.

  1. Izolacja termiczna i akustyczna

Aby drzwi wejściowe dobrze trzymały ciepło powinny zostać w całości oznaczone współczynnikiem U większym niż 2,6W. Współczynnik tłumienia hałasu Rw powinien być również jak najwyższy. Nie powinien wynosić mniej niż 28 db.

  1. Rozmiar drzwi wewnątrzklatkowych

Warto pamiętać aby rozmiar naszych drzwi był zbliżony do innych, znajdujących się na klatce. Standardowy rozmiar ościeżnicy to 0,9 m szerokości i 2 m wysokości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here