W jaki sposób czyścić kołdrę z pierza?

0
1254
kołdra

Każdy rodzaj pościeli wymaga odpowiedniej pielęgnacji, niezależnie od tego czy jest to kołdra z pierza czy kołdra syntetyczna. Niestety w przypadku pierza nie jest to tak łatwe zadanie jak w przypadku zwykłej kołdry. Jak prawidłowo wyczyścić kołdrę, aby ani ona, ani pralka nie ucierpiały? W niektórych sytuacjach, kiedy kołdra jest już przeleżała i nie da się jej odeprać żadnymi sposobami, należy ją już tylko wyrzucić, bo nie będzie się ona już do niczego nadawać. Nie wyrzucaj jej jednak do kosza, lepszy pomysłem będzie zawiezienie jej do schroniska dla zwierząt. Pieski czy kotki z pewnością wam za to podziękują.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-czyscic-koldre-z-pierza/

W jaki sposób powinno się prać kołdrę? 

Najważniejsze jest zaczęcie od kupna środka piorącego, który nie będzie posiadał w sonie żadnych enzymów myjących. Środek taki musi być bowiem bardzo delikatny, żeby nie uszkodził kołdry Tradycyjny proszek do prania mógłby prowadzić do powstania grudek i w rezultacie do zniszczenia się kołdry.  

Na jaki tryb ustawić pralkę? 

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest tryb pralki. W niektórych nowszych pralkach możemy zauważyć, że istnieje tryb dedykowany specjalnie do prania kołdry z pierza, ale bez obaw. Jeśli nie posiadacie takiego trybu, to nic straconego. Możecie ustawić pralkę na program delikatny i wyłączyć całkowicie wirowanie. Dlaczego wyłączyć? Dla kołdry z pierza jest ono niezalecane.

Suszenie i wietrzenie

Po skończeniu prania ręcznie wyciśnij nadmiar wody, w bardzo delikatny sposób, a następnie ją wysusz. Jeżeli pogoda w tym czasie będzie dopisywała to dobrze, aby schła na zewnątrz w słońcu. W ten sposób nie tylko wyschnie, ale również się wywietrzy. Wietrzenie kołdry jest bowiem bardzo ważne i dobrze jest to robić regularnie. 

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/jak-randkowac-przez-internet-od-czego-zaczac-zagrozenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here