Te kuchenne kosze na śmieci spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników

0
1017
śmieci

W momencie wprowadzenia przepisów o konieczności segregowania śmieci, wiele osób stanęło przed dylematem zaprojektowania swojego wewnętrznego systemu składowania śmieci. O ile właściciele domów jednorodzinnych zazwyczaj znajdą na swojej posesji miejsce do składowania poszczególnych grup odpadów, o tyle osoby mieszkające w mieszkaniach już nie mają takiego przywileju. W związku z tym, że odpady zazwyczaj składowane są w kuchni pod zlewem, producenci akcesoriów meblowych zaprojektowali całą kolekcję śmietników kuchennych umożliwiających segregację.

Pojemniki do segregacji ze stelażem

Tego rodzaju rozwiązanie dedykowane jest do mebli kuchennych, w których szafka na śmieci występuje w postaci głębokiej szuflady. Jest to bardzo popularne rozwiązanie we współczesnych kuchniach. Szeroki wybór tego typu produktów oferuje sklep Locker.pl. W sprzedaży są wyroby pochodzące od polskich i zagranicznych producentów.

Kosze na śmieci umieszcza się na specjalnie przygotowanym do tego celu stelażu. Produkty wyposażone są w prowadnice pełnego wysuwu z systemem cichego domyku. Taka konstrukcja śmietnika pozwala na łatwy dostęp do zawartości szuflady. W opcji są stelaże przeznaczone do ustawienia nawet czterech różnych pojemników. Każdy kosz posiada inny kolor pokrywy. Na wyposażeniu zestawu znajdują się także szufelka i zmiotka.

Szczególnym rodzajem takich wysuwanych pojemników na odpady są modele, które montuje się pod spodem kuchennego blatu. Na ich wyposażeniu znajdują się pokrywy, które maskują nieprzyjemne zapachy. W opcji są kosze na śmieci o różnej liczbie komór.

Kosze na śmieci montowane na drzwiach

Godne polecenia są również kosze na śmieci, które przeznaczone są do montażu na drzwiczkach kuchennej szafki. Co istotne, można je również przymocować do prawego lub lewego boku szafki. Konstrukcja śmietnika umożliwia jego łatwe opróżnianie oraz zakładanie wymiennych worków.

Po otwarciu drzwiczek pokrywka śmietnika otwiera się automatycznie. To rewelacyjne rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas segregowania odpadów biodegradowalnych. W zasadzie bezpośrednio nad koszem można obierać warzywa i owoce. Ta dodatkowa funkcja powoduje, że niepotrzebne nam są dodatkowe pojemniki na odpady bio.

Warto podkreślić, że tego rodzaju pojemniki na odpady wykonane są z materiałów, które zapewnią wieloletnie użytkowanie śmietnika. Istotną zaletą jest także łatwość utrzymania czystości. Nadają się dla osób, które całkowicie rezygnują z worków na śmieci i wrzucają odpady bezpośrednio do kosza.

Pojemniki wpuszczane w blat

Ciekawym i z tego względu coraz popularniejszym patentem na segregację są śmietniki wpuszczane w blat. Gwarantują wygodne wyrzucanie odpadków z jedzenia podczas gotowania. Dzięki pokrywie ze stali nierdzewnej eliminują wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów.

Aby zamontować taki kosz, należy przygotować w blacie otwór o odpowiedniej średnicy. Zazwyczaj w zestawie z koszem otrzymujemy dwa stalowe pierścienie, które zapewniają jego stabilność i pozwalają na łatwą instalację worka na śmieci. Kosze podblatowe to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również niezwykle estetyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here