Rolety w kasecie płaskiej. Dlaczego będą bardziej funkcjonalne od klasycznych rolet w większych kasetach?

0
356
Rolety w kasecie płaskiej

Rolety w kasecie to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów rolet. Mają bardzo klasyczną budowę, do której przywykliśmy już przed wieloma laty. Jednocześnie jednak rolety tego typu mają wiele zalet i kilka mankamentów, o których należy pamiętać, rozważając ich zakup i montaż. Ich odmianą są rolety w kasecie płaskiej. Dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj?

Rolety w kasecie. Niezależnie od rodzaju kasety wyglądają elegancko

Na to, że tak chętnie wybieramy kasetowe rolety, wpływa przede wszystkim ich elegancki wygląd. Kasety można z łatwością dopasować pod względem kolorystycznym do okien, a ich wygląd doskonale odpowiada naszym nowoczesnym, minimalistycznym standardom. Są eleganckie i skrywają materiał wówczas, gdy nie jest używany lub też jego nadmiar i rolkę, gdy nie rozwijamy rolety w całości. Dzięki temu całe okno prezentuje się schludnie, elegancko, a wręcz luksusowo.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy większą, czy mniejszą kasetę, z całą pewnością nie będziemy narzekać na wygląd okna. Być może jednak, jeśli zależy nam na nieco mniejszym dodatku i mniej rzucającej się w oczy rolecie, warto sięgnąć właśnie po płaską kasetę.

Roleta idealnie przylegająca do okna

Zastanówmy się teraz, jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy tradycyjną, większą kasetą, a kasetą płaską? Przede wszystkim jest to kwestia tego, jak umieszczona będzie roleta. W przypadku kasety płaskiej znajduje się naprawdę blisko szyby, co gwarantuje przede wszystkim bardzo elegancki i korzystny wygląd całego okna. Stanowi ono razem z roletą jedną spójną całość.

Doskonałemu umieszczeniu rolety w kasecie płaskiej sprzyjają też wygodne prowadnice, w których następnie przesuwa się materiał. Takie rozwiązanie to dodatkowa korzyść, która zapobiega przesuwaniu się czy przekrzywianiu rolety. Zabezpiecza także jej brzegi przed uszkodzeniem i eliminuje konieczność rozciągania żyłek, jak byłoby to w przypadku rolet mini.

Roleta, która nie zawadza w codziennym używaniu okna

Kolejną ważną zaletą rolet z płaską kasetą jest ich mały rozmiar, który pozwala na instalację nawet w przypadku wąskich wykuszy okiennych. Dzięki temu podczas otwierania okna nie będziemy obawiać się, że uderzymy roletą o ścianę, a kaseta nie uniemożliwi otwarcia okna na całą szerokość, jak mogłoby się zdarzyć w przypadku klasycznych, bardziej odstających kaset.

Mocowanie dopasowane do ciebie

Wiele osób obawia się, że tradycyjne rolety kasetowe zawsze wymagają mocowania za pomocą wiercenia dziur w ramie okiennej. I choć rzeczywiście jest to jeden z najbardziej popularnych systemów, który gwarantuje dobre trzymanie się kasety na oknie, nie jest jedynym.

Nowoczesne rolety w kasecie płaskiej sprawdzą się także w tych domach, w których nie chcemy wykonywać dziur w ramie albo po prostu dla osób, które nie mają duszy majsterkowicza. Są przygotowane tak, aby zawiesić je na systemie nieinwazyjnego, solidnego montażu, co pozwala na swobodne korzystanie z nich wszędzie tam, gdzie ingerencja w ramy okienne nie wchodzi w rachubę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here