Oświetlenie LED – czy warto postawić na tą technologię?

0
2281
Oświetlenie LED - czy warto postawić na tą technologię?

Technologia LED jest najnowocześniejszym rozwiązaniem, które sprawia, że nasze rachunki za energię elektryczną są znacznie niższe niż przy innych rozwiązaniach. Decydując się na wymianę oświetlenia musimy pamiętać, żeby zaopatrzyć się w produkty dobrej jakości od sprawdzonych producentów. Przed zakupem należy dokładnie przeanalizować parametry wybranej oprawy, aby jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Oświetlenie LED ze sklepu https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji, które polega na przekształcaniu energii elektrycznej bezpośrednio na światło. To sprawia, że lampy te nie wydzielają dużych ilości ciepła. Są więc bezpieczne i nie nagrzewają dodatkowo oświetlanego pomieszczenia.

Poza tym technologia LED ma jeszcze wiele innych zalet. Jedną z nich jest możliwość uzyskania różnych barw światła, można też skorzystać z możliwości regulacji jego barwy i natężenia. Nie zawierają rtęci, ani innych szkodliwych związków, nie emitują też promieniowania UV. Mają wysoki współczynnik oddawania barw i nie występuje w ich przypadku zjawisko migotania, które jest męczące dla oczu. Lampy są bardzo trwałe, mogą świecić nawet przez 50000 godzin. Nie trzeba więc poświęcać czasu i dodatkowych pieniędzy, jak w przypadku tradycyjnych świetlówek. Koszt wymiany dotychczasowych żarówek na oświetlenie LED jest dość wysoki, jednak oszczędności prądu są na tyle duże, że inwestycja zwraca się w dość szybkim tempie.

Oprawy LED stanowią integralną całość i mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. W zależności od rodzaju oświetlanego pomieszczenia należy dobrać odpowiednią temperaturę barwową. Im cieplejsza, tym lepiej relaksujemy się, zimne światło sprzyja koncentracji i zwiększa wydajność pracy. W sklepach dostępne są oprawy o rożnym kącie świecenia, dlatego też możemy wykorzystać je do oświetlania punktowego, co sprawdza się m.in. na przejściach dla pieszych. Na rynku jest wiele firm, które wykonują projekty oświetlenia indywidualnie do naszych potrzeb, warto więc skorzystać z rady specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here