Słów kilka o zaletach agregatów prądotwórczych diesel

0
2419
Słów kilka o zaletach agregatów prądotwórczych diesel

Agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy jest zespołem do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej i zasilania innych urządzeń. Urządzenie to składa się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, natomiast sam silnik może być napędzany różnym paliwem (przykładem jest benzyna, diesel, olejem napędowy, gaz LPG). Podstawowym kryterium wyboru takiego urządzenia jest rodzaj paliwa, na którym ono pracuje. Jednym z najpopularniejszych agregatów prądotwórczych są agregaty z silnikiem diesla. Warto bliżej przyjrzeć się ich zaletom.

Niskie spalanie

Agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla są nieco droższe niż na przykład agregaty benzynowe. Jednak w przypadku braku częstego dostępu do energii elektrycznej, inwestycja ta z pewnością szybko się zwróci. Silnik takich agregatów cechuje się niskim spalaniem oraz niższą ceną oleju napędowego w porównaniu do benzyny. Zgłaszanie niskiego zapotrzebowania na paliwo ma bezpośredni związek z budową napędu, wysokim stopniem sprężania i większą sprawnością. Dzięki temu jesteśmy w stanie wygenerować określoną moc ponosząc niewielkie koszty utrzymania urządzenia w porównaniu do benzyniaków.

Sprawdź agregaty prądotwórcze Diesel na: https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze_Przenosne_Z-silnikiem-diesla-163.html

W sytuacji, kiedy liczą się dla nas koszty eksploatacji to bardzo dobrym wyborem będzie agregat zasilany dieslem. Agregat ten ma spalanie na niskim poziomie dlatego też wydatki za zakup zasilającej go mieszanki nie przerażą żadnego użytkownika.

Rzadkie awarie

Warto wyraźnie zaznaczyć, iż popularne „ropniaki” są znacznie bardziej trwałe od benzyny. Zazwyczaj służą one przez długi czas, a awarie dotykają je bardzo rzadko. Ich konstrukcja przypomina modele, które są wykorzystywane w przemyśle, dlatego też przeglądy przeprowadza się w nich po bardzo długich przebiegach. Zaleca się ich dokonywać aż po około 200 godzinach pracy. Wysoka trwałość oraz bardzo niskie zużycie paliwa to nie jedyne mocne strony tego sprzętu. Usterki w tego typu generatorach bardzo łatwo wykryć i usunąć, ponieważ silniki w nich montowane nie posiadają świecy ani cewki zapłonowej.

Specjalna grzałka

Czasem wydaje się nam, że olej napędowy ma tendencję do robienia psikusów podczas zimy i dokonywania rozruchu. Producenci generatorów o tym jednak pomyśleli. W modelach stacjonarnych montują oni bardzo często specjalną grzałkę. Zadaniem grzałki jest ogrzanie mieszanki do tego stopnia, aby uruchomienie silnika nie stanowiło żadnego kłopotu.

Gdzie można spotkać generatory diesla?

Za pomocą tych generatorów zasilanie są ogromne obiekty budowlane (takie jak szpitale), duże imprezy plenerowe czy średniej wielkości przedsiębiorstwa. W takich miejscach głównie korzysta się z agregatów stacjonarnych. Tam właśnie napędy z zapłonem samoczynnym sprawdzają się doskonale. Warto ich także używać w gospodarstwach domowych, w sytuacjach kiedy przerwy w dostawie prądu pojawiają się często i dodatkowo są  bardzo długie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here