Oryginalne dekoracje na ścianę

0
4286
Oryginalne dekoracje na ścianę

Dekoracje ścienne pozwalają odmienić dowolne pomieszczenie, niemal jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Warto zatem wytężyć wyobraźnię i wybrać dodatki, które nie tylko podkreślą charakter danego wnętrza, ale będą również funkcjonalne i niebanalne.

Inne spojrzenie na popularne dekoracje

Dobrą alternatywą dla popularnych tapet czy fototapet może być wyjątkowo piękna rama z oprawioną w nią chustą ombre. Warto także pomyśleć nad stworzeniem spersonalizowanej fototapety albo fotoobrazu wydrukowanego na płótnie, którego bohaterami są członkowie rodziny, czworonożni pupile albo piękny krajobraz z wakacji uchwycony na fotografii.
Dobrym pomysłem są również welurowe lub trójwymiarowe naklejki ścienne, które mogą posłużyć do ozdobienia ściany według własnej koncepcji.

Ozdobne pamiątki i nietuzinkowe dekoracje

Do ozdoby ściany można wykorzystać ciekawe i nietuzinkowe ramki wykonane z desek albo drewnianej ramy. Można w ten sposób stworzyć ramę okienną z okiennicami. Bez wątpienia jest to niezwykła ozdoba, w której po otwarciu okiennic oczom domowników ukazuje się ulubiony widok na Rzym albo zachód słońca nad Bałtykiem. Jest to świetne rozwiązanie do salonu lub korytarza.

W pokoju młodzieżowym rewelacyjnie sprawdzą się kolorowe girlandy, które mogą również ożywić przedpokój albo kuchnię w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Podobną rolę mogą odegrać urzekające światełka cotton ball. Poszukując oryginalnych ozdób ściennych, warto pamiętać o detalach, które już są w domu. Najlepszą jednak dekoracją będzie ta, która pokazuje zainteresowania domowników czyli stojak na gitarę dla muzyka, albo niebanalny regał na książki dla entuzjasty czytania.

Bez wątpienia warto także pomyśleć o strefie, w której spędza się czas wspólnie z dziećmi. Maluchy bez wątpienia kochają wręcz malować na ścianach, dlatego też w nowoczesnym salonie można pokryć jedną ze ścian specjalną farbą tablicową, która nie dość, że jest niezwykle praktyczna to na dodatek będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie, a przy tym sprawi niesamowitą frajdę dzieciom w każdym niemal wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here