Nowoczesne dzbanki – sposób na zdrową wodę

0
2126

Niezależnie od tego, czy próbujesz zachęcić całą rodzinę do zwiększenia poziomu spożycia wody, czy też martwisz się jej zanieczyszczeniami w Twojej okolicy, dzbanek filtrujący do wody może być niedrogim rozwiązaniem obu tych problemów. Co więcej, użyta w czajniku, przefiltrowana woda pomoże chronić go przed osadzaniem się kamienia, a poza tym jest również dużo lepsza w smaku. Zyskuje na tym również środowisko naturalne, bowiem smaczna i zdrowa woda w domu oznacza z reguły zmniejszenie zapotrzebowania na wodę kupowaną w plastikowych butelkach – a im mniej plastiku na łonie natury, tym dla niej lepiej. Śmiało więc można powiedzieć, że dzbanki filtrujące do wody powinny znaleźć się na liście zakupów wszystkich tych, którym leży na sercu zdrowie własne i otoczenia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych dzbanków tego typu. Różnią się nie tylko sposobem filtrowania wody (a każdy sposób jest dobry na inny rodzaj zanieczyszczeń), ale również żywotnością filtrów oraz innymi cechami i funkcjonalnościami. Warto także zastanowić się, gdzie będziesz trzymać swój nowy dzbanek – czy chcesz, żeby stał schłodzony w lodówce? A może ważniejsze jest, aby wyglądał pięknie na stole jadalnym?

Dlatego, zanim wybierzesz się do sklepu, rzuć okiem na to, co oferuje rynek i jakie funkcje, oprócz filtrowania wody, mogą mieć opisywane dzbanki. Jedno jest pewne: po spróbowaniu przefiltrowanej wody nigdy więcej nie będziesz mógł wrócić do zwykłej, starej wody z kranu.

Sygnalizacja świetlna

W lepszej jakości dzbankach instalowana jest często lampka LED. Zazwyczaj miga ona na zielono podczas nalewania, robi się żółta, gdy filtr zaczyna się wyczerpywać, oraz czerwona, gdy nadejdzie czas wymiany filtra. Wbrew pozorom nie jest to tylko zbyteczny „bajer”, bowiem pilnowanie daty przydatności filtra jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. O ile świeży, nie zużyty jeszcze filtr chroni Ciebie oraz Twoich bliskich przed zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami, o tyle filtr stary i zabrudzony nie tylko nie będzie spełniał swojego zadania, ale może być również źródłem zagrożeń, przed którymi miał chronić.

Co pięć filtrów to nie jeden

Niektóre dzbanki filtrujące do wody oferują systemy kilkukrotnej filtracji, z rekordzistami mogącymi pochwalić się nawet pięciostopniowym procesem oczyszczania wody. To również nie jest przerost formy nad treścią, bowiem w takich przypadkach każdy z filtrów w dzbanku odpowiedzialny jest za usunięcie innego rodzaju zanieczyszczeń. O ile powiedzenie „od przybytku głowa nie boli” sprawdza się zazwyczaj również i w tym przypadku, o tyle czasami z niektórych tych filtrów można zrezygnować – mniejsza ich ilość zwiększy pojemność dzbanka oraz zmniejszy jego cenę, a to mogą być ważne czynniki. Zrezygnować z konkretnych filtrów można zaś wtedy, kiedy mamy pewność że w wodzie w naszej okolicy dane zanieczyszczenie po prostu nie występuje.

Komora na dodatki

Opcja dla tych, którzy nie przepadają za smakiem wody, nawet takiej przefiltrowanej. Niektóre z dzbanków do filtrowania wody posiadają małą komorę z wymienialnym wkładem, w której możemy umieszczać zdrowe dodatki smakowe – najczęściej owoce, ale również warzywa (woda z ogórkiem jest przepyszna i bardzo zdrowa) czy zioła (z miętą na czele) lub nawet kwiaty (róża, bez i tak dalej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here