Meble dziecięce Warszawa – najważniejsze elementy pokoju malucha

0
2512
meble dla dzieci w warszawie

Organizując pokój dla naszego dziecka, dobrze jest dokładnie przemyśleć, co powinno się w nim znaleźć. Jest kilka takich elementów, które są jego nieodłącznymi częściami i sprawiają, że maluch w swoich czterech kątach czuje się swobodnie. Atmosfera panująca w pokoiku powinna sprzyjać zarówno nauce, zabawie, jak i odpoczynkowi. Dobierz meble dziecięce tak, by twoja pociecha czuła się bezpiecznie i beztrosko.

Wygodne łóżeczko

Można powiedzieć, że łóżko to nasz nieodłączny towarzysz. Korzystamy z niego codziennie, dlatego ważne, by było wygodne. Dzieci rozwijają się szybko i intensywnie, więc powinny mieć odpowiednie łóżko, które zapewni im efektywny odpoczynek i spokojny sen. W przypadku maluchów najodpowiedniejsze będzie takie ze szczebelkami – zagwarantuje im pełne bezpieczeństwo. Zazwyczaj ma ono także trzy poziomy wysokości materaca, które dopasowujemy do etapu wzrostu dziecka (pierwszy – dla niemowlaka, drugi – dla malucha siedzącego, trzeci – dla dziecka stojącego). Dodatkowo zwykle mają one wyjmowane szczebelki umożliwiające samodzielne wychodzenie starszym dzieciom.

Kiedy jednak takie łóżeczko przestanie być dla twojego dziecka użyteczne – wybierz większy tapczanik. Dobierz do niego kolorowe poduchy i narzutę z postaciami z bajek, a gwarantujemy, że stanie się on ulubionym miejscem starszaka na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek. Na rynku istnieją też łóżeczka dziecięce, które można z łatwością przekształcić na tapczan dla starszych dzieci bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy. Znajdziesz je w sklepie internetowym Sarenka – to najbardziej funkcjonalne meble dziecięce w Warszawie.

Regał i skrzynia – porządek gwarantowany

Zabawki i książeczki towarzyszą naszym dzieciom już od pierwszych dni życia. Dobrze więc stworzyć funkcjonalną przestrzeń w pokoju dziecięcym, by wszystkie rzeczy znalazły tam swoje miejsce i nie piętrzyły się, tworząc bałagan. Idealnym rozwiązaniem na książki będzie zgrabny regał, który nie zajmuje wiele miejsca, ale jest w stanie pomieścić wiele rzeczy. Dzięki temu twoje dziecko z łatwością odnajdzie swoje ulubione bajki.

meble dzieciece warszawa

Świetną opcją do uporządkowania zabawek jest natomiast toybox, do którego maluch w kilka chwil może samodzielnie wrzucić zabawki, a po bałaganie nie będzie ani śladu. Ta opcja jest o tyle ciekawa, że może służyć także jako siedzisko. Dlatego jeśli w pokoju twojego malucha nie ma zbyt wiele miejsca – koniecznie wykorzystaj opcję 2w1 (skrzynia na zabawki + wygodne siedzenie).

Dziecko widząc, że w mieszkaniu panuje porządek samo uczy się w ten sposób sumienności i dokładności. Kiedy stanie się starsze, sprzątanie nie będzie dla niego przykrym obowiązkiem, ale prostą czynnością, która nie zajmuje dużo czasu.  Wszelkie regały i skrzynie na zabawki czy komody pomogą mu w nauce sumienności. Wiele różnych rodzajów takich elementów wyposażenia znajdziesz w sklepie Sarenka Meble.

Biurko dla wzorowego ucznia

Kiedy twój malec już nieco podrośnie i zaczynie swoją edukację w przedszkolu, a następnie w szkole, warto kupić mu wygodne biurko. To miejsce, przy którym dziecko spędza sporo czasu, dlatego ważne jest to, by było funkcjonalne: miało duży blat, szufladę na najpotrzebniejsze rzeczy i odpowiednią wysokość. Twoje dziecko szybko rośnie? Nie martw się, że będziesz musiał zmieniać mu biurko – postaw na biurko rosnące, w którym będziesz mógł podwyższać blat wraz ze wzrostem dziecka. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwoli ci zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Meble dla dzieci w Warszawie

Jeśli planujesz zakup mebli dziecięcych w Warszawie – koniecznie zajrzyj do sklepu Sarenka, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnych kolekcji dziecięcych. Z pewnością dopasujesz coś do upodobań swojego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here