Jakie usługi świadczy pogotowie ślusarskie?

0
1350
Jakie usługi świadczy pogotowie ślusarskie

Nieoczekiwane awarie są zwykle najbardziej kłopotliwe. Zgubienie kluczy lub uszkodzenia zamka w drzwiach potrafi zdezorganizować cały dzień. Warto więc na wszelki wypadek przygotować się na różne sytuacje i mieć przygotowany zapasowy komplet kluczy i zapisany numer do pogotowia ślusarskiego. Podpowiadamy, czego można oczekiwać po usługach takiej firmy i jak przygotować się do wezwania ślusarza.

Czy pogotowie ślusarskie otworzy każde drzwi?

Pod względem technicznym właściwie nie ma drzwi, których nie otworzyłby dobry ślusarz. Należy jednak pamiętać, że aby w ogóle przystąpić do pracy, pracownik pogotowia zamkowego musi mieć pewność, że otwiera je na zlecenie uprawnionej osoby. W przeciwnym razie mogłoby łatwo dochodzić do nadużyć i istniałoby duże ryzyko, że ktoś obcy wezwie ślusarza, by wejść do czyjegoś domu. Najczęściej konieczne jest okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub posiadanie danego lokalu – dlatego w wynajmowanych mieszkaniach konieczna bywa obecność właściciela. Zdarza się też, że w przypadku wspólnot mieszkaniowych wzywa się współpracującego z administracją ślusarza, a pracownik administracji potwierdza tożsamość lokatorów.

W jakich sytuacjach pomaga pogotowie ślusarskie?

Najczęstszą sytuacją, w której wzywa się ślusarza jest zgubienie kluczy lub blokada zamka. Do pewnego stopnia można się zabezpieczyć przed każdą z nich. Zapasowe klucze warto zostawić u kogoś z rodziny lub zaprzyjaźnionego sąsiada, natomiast awarii można zapobiegać regularnie konserwując mechanizm. Jeżeli mimo to musimy wezwać pogotowie ślusarskie, warto upewnić się zawczasu, jakie są ceny i co wchodzi w zakres usługi. Dobre zakłady ślusarskie, takie jak https://zamki.sos.pl/ publikują informacje na swoich stronach internetowych, dzięki czemu klienci od początku wiedzą, czego mogą oczekiwać.

Zdarza się, że wezwanie ślusarza jest warunkiem uzyskania odszkodowania, na przykład po włamaniu. Jeżeli posiadamy drzwi objęte gwarancją, to nawet samodzielna wymiana wkładki mogłaby skutkować jej utratą. Dlatego warto korzystać z usług legalnie działających fachowców, nawet jeśli wiąże się to z poniesieniem pewnych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here