Jakie płytki wybrać na taras?

0
796
Jakie płytki wybrać na taras

Szczęśliwi posiadacze przydomowych ogródków inwestują w tarasy, na których spędzają czas wolny w okresie wiosenno-letnim. Nie ma w tym nic dziwnego, że ogromną uwagę skupia się wyborze odpowiedniego materiału na taras, bo to od niego przecież zależy komfort użytkowania takiej przestrzeni. Co wziąć pod uwagę, wybierając płytki na taras? Podpowiedzi znajdują się poniżej.

Płytki tarasowe – aspekty praktyczne

Płytki na taras muszą spełniać co najmniej kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim muszą być mrozoodporne, bo przecież montowane są na zewnątrz, bardzo często w przestrzeni niezadaszonej. Co więcej, powinny być odporne na działanie wszelkich niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, promienie słońca ani zabrudzenia. Muszą być trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie mogą pękać, rysować się ani ścierać. Płytki tarasowe nie mogą się odbarwiać poprzez działanie słońca ani się nagrzewać. Ich utrzymanie w czystości nie powinno stanowić większego problemu.

Takie zalety wykazuje większość płytek tarasowych, dlatego też jest to najczęściej wybierany materiał wykończeniowy ogrodowej przestrzeni. Dobrze wybrane płytki mogą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat, a do utrzymania ich znakomitego wyglądu nie trzeba specjalnego wysiłku. Płytki nie wymagają konserwacji, impregnacji ani renowacji, wystarczy je regularnie myć.

Właśnie tego rodzaju materiał do wykończenia tarasu sprawdza się najlepiej, jeśli uwzględniamy funkcjonalność przydomowej przestrzeni i łatwość utrzymania optymalnej estetyki tej strefy. Warto porównać płytki z tarasem z naturalnego drewna albo nawet desek kompozytowych. Ten pierwszy materiał nie jest tak odporny na wodę, mróz czy słońce, drugi zaś mocno się nagrzewa, przez co wypacza, odbarwia i uniemożliwia komfortowe użytkowanie tarasu.

Uwagę zawsze warto też zwracać na cenę materiału wykończeniowego na taras. Okazuje się, że płytki tarasowe to atrakcyjna finansowo inwestycja.

Płytki na taras jako dekoracja ogrodu

Wybór płytek na taras jest naprawdę ogromny, dzięki czemu taką przestrzeń udaje się dopasować do charakteru całego ogrodu. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się płytki tarasowe imitujące surowy beton, naturalny kamień lub drewno. Można wybierać płytki wedle ich rozmiarów, kształtów, kolorów lub wzorów. Nie ma najmniejszego problemu, by stworzyć taras klasyczny, ten nowoczesny, w stylu retro, romantycznym, skandynawskim czy loftowym. Nie ma jednak wątpliwości, że wciąż najczęściej wybieranym materiałem na podłogę tarasową, są płytki klasyczne, uniwersalne, które pozostają zawsze modne. Dzięki temu raz zrealizowana inwestycja może służyć przez wiele lat bez konieczności zmiany, a klimat tarasu i całego ogrodu można dowolnie aranżować i modyfikować, dzięki mniejszym elementom dekoracyjnym w danym stylu. Bez względu na wybór designu płytek zawsze kwestią priorytetową przy ich wyborze powinna być najlepsza jakość wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here