Jaka gramatura prześcieradła frotte?

0
5099
Jaka gramatura prześcieradła frotte?

Prześcieradło już dawno przestało być tylko koniecznym elementem wyposażenia sypialni, dzisiaj spełnia ono także funkcje dekoracyjne, nawet jeżeli ma cieszyć oczy tylko gospodarza domu. Każdy z nas ma swoją ukochaną poduszkę czy też ulubiony materiał, z którego powinno być wykonane idealne prześcieradło. Wielu z nas uwielbia ciepłe i miłe w dotyku frotté, jednak na rynku jest tyle produktów, iż łatwo się w nich wszystkich zagubić. Dlatego też warto wiedzieć, np. jaka gramatura jest najlepsza, by dane prześcieradło frotté spełniło nasze oczekiwania.

Frotté — miękka wygoda

Materiał ten wyrabia się z bawełny z domieszką poliestru, jest miły w dotyku i jest to tak zwana tkanina pętelkowa, która posiada ciekawą fakturę zapewniającą dobrą izolację termiczną. Frotté dzięki swojej strukturze bardzo dobrze wchłania wilgoć i jest często stosowany do produkcji ręczników. Materiał ten może występować w szerokiej gamie kolorów, co niewątpliwie jest jego dużą zaletą.

Na rynku spotkać można różne rodzaje zarówno tego materiału, jak i ręczników, ubrań oraz prześcieradeł z niego wykonanych. Nie wszystkie one, to produkty wysokogatunkowe. W związku z tym nie każda okazja znaleziona w internecie lub wypatrzona na bazarze udekoruje naszą sypialnię i sprawi, iż nasz sen będzie spokojny oraz relaksujący.

Każdy gram ma znaczenie

Na to czy dane prześcieradło odpowiednio się prezentuje i spełnia nasze wymagania, wpływa wiele czynników. Jeżeli zależy nam na eleganckim, wytrzymałym i cieszącym oko produkcie musimy zwrócić uwagę na gramaturę podaną na opakowaniu przez producenta. Parametrem tym określa się ilość włókien danej tkaniny przypadającej na metr kwadratowy. Im wartość ta jest wyższa, tym prześcieradło będzie cięższe, trwalsze i w efekcie cieplejsze.

Najczęściej na rynku spotyka się prześcieradła frotté o gramaturze około 170-200 g/m². Nadają się one na letnie dni, jednak gdy szukamy czegoś na zimowe noce i chcemy poczuć się naprawdę ciepło, to powinniśmy zainteresować się produktami o gramaturze 250 g/m². Z tego rodzaju tkaniny szyte są luksusowe prześcieradła, a nawet zimowa odzież, więc osoby często marznące będą z takiego wyboru zadowolone.

Dodatkowo tkaniny te mają ciekawą fakturę często pokrytą ozdobnymi wzorami, są wyjątkowo miękkie i przyjemne, także ich wytrzymałość na uszkodzenia jest większa niż w przypadku produktów o mniejszej gramaturze. Musimy też pamiętać o prawidłowym obchodzeniu się z nimi, używaniu odpowiednich detergentów. Informacje takie znajdziemy na opakowaniu lub na metce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here